Mobil Uzman

Yüz Efektleri Programı

Yüz Efektleri Programı

Teknolojinin gelişmesi, mobil cihaz kullanımının artması ile birlikte gündelik eğlence aktiviteleri de dijital ortama taşınmış durumdadır. Öyle ki gündelik hayatta yapılabilecek her aktivite artık dijital ortamlarda ve dahası cep telefonlarında da yapılabilmektedir. Bu duruma sosyal medya uygulamalarının gelişmesi ve sosyal medya kullanımının artmasını da neden olarak göstermek mümkündür.

Çeşitli tasarım uygulamaları, beste yapma ya da karaoke yapma uygulamaları ile birlikte yüz efektleri uygulamaları da büyük ilgi görmektedir. Aile üyelerinin ya da arkadaşların birbirleri ile yüzlerini değiştirmeye olanak tanıyan uygulamalar günde milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır.

Yüz Efektleri Programı

Yüz Efekti Programları Nedir?

Yüz efekti programı kamera ve video uygulamaları ile birlikte çalışan kullanıcı ya da kullanıcıların yüzlerini değiştirmeye yarayan uygulamalardır. Komik ve yaratıcı görseller oluşturmak ve mizah ögesini açığa çıkarmak için birçok kişi bu uygulamaları kullanmaktadır. Hem Android hem de IOS işletim sistemleri ile çalışan cihazlarda kullanılabilen bu uygulamaların birçoğu ücretsiz olarak indirilebilmektedir.

Yüz Efekti Programları Nelerdir?

En popüler ve sevilen yüz efekti uygulamalarını bu yazımızda sizler için derledik.

Face Swap Live

Bu uygulama canlı olarak yüz değiştirme işleminin gerçekleşmesine olanak tanımaktadır. Hem Android hem de IOS cihazlarda kullanılabilen bu uygulamada işlemin tamamlanması için herhangi bir süre beklenilmesi gerekmiyor. İlgi çekici bir diğer özelliği ise uygulama içerisinde bulunan ünlülerin yüzlerinin de kullanılabilmesi.

MSQRD

Dijital maskeler ile eğlenceli görseller ortaya çıkarabilmek için binlerce kullanıcının cihazına yüklediği MSQRD uygulaması aynı zamanda yüz değiştirme işlemini de yapabilmektedir. Bu uygulama da diğer çoğu uygulamada olduğu gibi her iki işletim sistemi ile çalışan cihazlarda kullanılabilmektedir.

Lip Swap

Yüzün farklı bölgelerinin değişimi sağlayan Lip Swap uygulaması daha yaratıcı görseller oluşturmak isteyen kullanıcılar için bire bir. Sadece Android Google PlayStore üzerinden indirilebilen uygulama yakın zamanda IOS ile çalışan cihazlara da gelmesi bekleniyor.

Snapchat

Şüphesiz yüz efekti programları arasında en bilindik ve en çok kullanılan uygulama Snapchat’tir. Snapchat aynı zamanda bir sosyal medya uygulaması olması ile de diğer yüz efekti programları arasından sıyrılmakta ve hem Android hem de IOS cihazlarda kullanılabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ