Mobil Uzman

Youtuber Enes Batur’un Aylık Kazancı Ne Kadar? (Güncel)

Youtuber Enes Batur’un Aylık Kazancı Ne Kadar? (Güncel)

Gençler arasında son dönemin gözde mesleği  Youtube fenomenliği. Gerek popülerlik açısından gerekse maddi kazanç açısından birçok kişi Youtuber olmanın peşinde. Kimileri taklit yolunu seçerken kimileri ise doğal içerikler ile takipçi ve popülerlik kazanmanın peşinde. Dünya çapında ve ülkemizde birçok Youtube fenomeni bulunmakta. Bunların en başında Enes Batur geliyor. Paylaştığı komik videolarla 7’den 70’e hemen hemen herkesin takip ettiği bir isim olan Enes Batur’un aylık kazancı ise hayalleri süsleyen türden. Peki bu ünlü fenomen ne kadar kazanıyor?

Youtuber Enes Batur Hayal mi Gerçek mi Filminden Ne Kadar Kazandı?

Film sektörüne de atılan ünlü Youtuber Enes Batur, ‘’Hayal mi Gerçek mi’’ filmi ile yapımcısına 17 milyon TL’lik bir hasılat getirmişti. Bu ünlü ismin Youtube üzerinden kazandığı aylık kazancın ise 530 bin TL kadar olduğu iddia ediliyor. Şayet iddialar doğru ise birçok gençte bu kazancın hayali ile Youtube üzerinden yeni atılımlar başlatabilir. Ayrıca bu kazancı ile ilerleyen dönemlerde ünlü isimler arasında vergi rekortmenliği listesinde de yer alacak gibi görünüyor.

Son yıllarda artan Youtube popülasyonluğu sahtekarlıkları da beraberinde getirmekte. Kısa yoldan para kazanmayı hedefleyen ve kendisini Youtuber olarak gören taklitçi kişiler, sahte tıklama, abone ve beğeni sayıları yoluna gidiyor. Bu yolu seçenlerin sonu genellikle hüsranla sonuçlansa da denenmekten asla vazgeçilmiyor. Halbuki gençlerimiz bu konularda oldukça seçici ve bilinçli. Kimlerin sahte içeriklerle yol almak istediğini kimlerin doğal içeriklerle kendilerine sunduğu kaliteli işleri fark edecek durumdalar. Hal böyle olunca kısa yoldan yüksek kazanç hedefleyen sahtekarlar bir süre sonra Youtube piyasasından silinip gidiyor.

Peki Enes Batur ve ülkemizdeki diğer Youtube fenomenlerinin başarılarındaki sırları neler? Aslında cevap oldukça basit. Kendi alanlarında doğal içerikler paylaşmak ve kesinlikle taklit yoluna gitmemek. Böylece daha fazla takipçi sayılarına ulaşabiliyorlar. Öyle ki yurt dışından bile yabancı takipçileri bulunmakta. Örneğin Enes Baturun bugün ki takipçi sayısı 7 milyon kişiyi geçmiş durumda. Durum böyle olunca genç isme farklı sektörlerden de teklifler geliyor. Bu sektörlerin başında da reklam ve film sektörleri geliyor. Kısacası bu genç fenomenlerimiz sadece Youtube üzerinden değil farklı sektörlerden de kazanç elde etmiş oluyorlar.

Youtuber Enes Batur'un Aylık Kazancı Ne Kadar?

Youtuber Enes Batur Ortalama Aylık 700 Bin TL Kazanıyor

Gerek Youtube üzerinden gerekse diğer sektörlerden gelen ücretlerle beraber ünlü Youtube fenomeni Enes Batur’un ortalama aylık kazancıda 700 bin TL’nin üzerinde görülüyor gibi. Üstelik birçok kişinin aksine bu genç arkadaşımız vergisini de düzenli şekilde ödemekte. Youtube kazancında vergi kesilmesi konusunda yasalar çıksa da birçok kişi bu vergi diliminden sıyrılmanın peşinde. Youtube’nin gerek yurt dışı lokasyonlu olması gerekse milyarlarca üyesi olması nedeniyle devletin kazançları takip etmesi oldukça zorlaşıyor. Bakalım ilerleyen dönemler bu mecrada yer alan takipçilere neler getirecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ