Mobil Uzman

Youtube Yeni Rakip, Instagram IG TV

Youtube Yeni Rakip, Instagram IG TV

Fenomen Sosyal Medya Ağı İnstagram

Kısa zamanda Türkiye ve bütün dünyada çok geniş bir takipçi sayısına sahip olan instagram programı gün geçtikçe popülaritesini daha da artırmaktadır. Bu yüzden alanında ön plana çıkmak için de kendini geliştirmesi gerekmektedir. Bu açıdan her yeni bir günde farklı ve yeni bir özellik ile kullanıcıları karşısına çıkmaktadır. İlk çıktığı zamanlarda sadece fotoğraf paylaşımı yapma imkanı bulunur iken sonrasında gelen anlık hikaye paylaşımı insanların oldukça ilgisini çekmiş bulunmaktadır.

Hikaye paylaşımı özelliği de geliştirilerek resmin yanı sıra video da paylaşma özelliği gelince takipçiler her geçen gün başka nasıl yeni bir özelliğin geleceğini bekler olmaktadır. 15 saniyelik video paylaşımı olurken yeni gelen IG TV sayesinde instagramda video paylaşımı artık sınırsız hale gelmiş bulunmaktadır. Saatlerce süren uzunluktaki videoların dahi bu özellik sayesinde paylaşılma imkanı doğmuş bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcıların günün uzun bir vaktini instagramda geçirmeye başlaması da beklenmektedir.

Youtube Yeni Rakip, Instagram IG TV

IG TV Hakkında Genel Bilgiler

İnstagram bu yeni özelliği ile birlikte en popüler video paylaşım ağı olan Youtube sitesine de kafa tutmuş olmaktadır. Kişilerin instagram hesaplarında sağ üst köşede bulunan televizyon simgesine tıklayarak IG TV ye geçiş yapılmış olmaktadır. Bu özelliğin asıl amacı sınırsız olarak takipçilerin kendi arasında video paylaşımı yapması olmaktadır. Bu sayede takipçisi fazla olan fenomenler buradan da para kazanma imkanı elde etmektedir. Bunun aksine fenomen olmayan kişiler IG TV üzerinden paylaştıkları video üzerinden izlenme oranları nispetince de onlar da para kazanma imkanına sahip olmaktadır.

Kullanımı kolay olmaktadır. Tek yapılması gereken instagram ana sayfa sağ üst köşede yer alan tv simgesine tıklayarak seçilen video içeriğini paylaşmaktan ibaret olmaktadır.

IG TV Önemi

İnstagram içinde adeta bir televizyon gibi kullanılmaktadır. Videoyu durdurup daha sonra kalınan yerden izleme imkanı bulunmaktadır. Bu sayede takipçilere daha uzun videoları izletme imkanı yer almaktadır. Youtube a rakip özelliği taşıdığı için videolar yüksek çözünürlük kalitesinde izleme imkanı bulunmaktadır. Kullanıcıların artmasını ve daha aktif olan kullanıcı sayısında da fazlalaşma olma imkanına el vermektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ