Mobil Uzman

Wifi Çekim Gücü Arttırma (Kesin Oluyor)

Wifi Çekim Gücü Arttırma (Kesin Oluyor)

Günümüzde birbirinden farklı alanlarda wifi’yi yani kablosuz modem gücünü daha yükseklere çıkarabilmek için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Özellikle bu konuda yapılması gereken ilk durum wifi cihazı ile birlikte telefon ya da laptop gibi değişik cihazların arasındaki engellerin mümkün olduğu kadar en aza indirilmesidir.

Bir frekans prensibi ile çalıştığından dolayı, aradaki engeller ne kadar düşürülürse wifi çekim gücü arttırma adına o kadar bağlantı gücü artacaktır. Özellikle bu yakınlaşma gerçekleştirildikten sonra modem önünde herhangi bir kutu veya bunun gibi değişik eşyalar da bulundurulmaması gerekir. Üstelik bu cihazlar elektromanyetik alanlardan çok fazla etkilendiği için eğer varsa bu şekilde dalga yaratan sistemler mümkün olduğu kadar uzaklaştırılmalıdır. Bu sayede bağlantı gücü ve etki mesafesi daha fazla artış gösterecektir.

Wifi Çekim Gücü Arttırma

Wifi Çekim Gücünü Android’lerde Arttırma Yöntemleri

Özellikle akıllı cep telefonları üzerinde gerçekleştirilen internet bağlantısı farklı mobil paketleri altında tercih edilerek kullanılmaktadır. Ancak değişik alanlarda bu bağlantı güçleri zaman zaman değişebilmekte ve oldukça zorlu bir duruma gelebilmektedir. Ayrıca bilgisayar wifi olarak güçlü bir bağlantı kurarken mobil kapsamında bu durum çok daha zor bir hal olarak ortaya çıkabilmektedir. Özellikle bu konuda mutlaka farklı mağazalar üzerinden uygulamalar indirilerek sorunu cep telefonunda arayıp bu uygulamalar kurulmamalıdır.

Onun yerine modem güçlendirilmeli ve bazı ekstra ayarlar gerçekleştirilmelidir. Bu konuda wifi sinyalinin tüm eve ortak şekilde yayılması için açık bir alana, örneğin salona yerleştirilebilir. Ayrıca modemin antenini dik bir konuma getirmek de wifi çekim gücü arttırma android adına önemli bir etki yapacaktır. Ayrıca telefon üzerindeki kılıflar da kalınlığı nedeniyle çekim gücünü azaltabilmektedir. Daha çok metal kılıflar kullanılmalıdır.

PC Adına Wifi Çekim Gücünü Arttırmak

Bu konuda mutlaka yapılması gereken ilk şey modemin bilgisayara en yakın şekilde konumlandırılmasıdır. Bu sayede wifi çekim gücü arttırma pc adına güçlü bir bağlantı yakalama imkanı verir. Özellikle de bilgisayar ile modem arasında kablo bağlantısı kurarak çok daha güçlü bir etki alanı da yakalanabilir. Ayrıca kullanılacak olan modem ve bilgisayarı da her daim yukarıda tutmak, çekim alanını %50 oranında arttırabilir. Bu konuda her ne kadar birçok değişik seçenek olsa da özellikle en doğru işlem, bilgisayar ile modem arasındaki engelleri tamamen kaldırmaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ