Mobil Uzman

WhatsApp’tan başkasına konum nasıl atılır?

WhatsApp’tan başkasına konum nasıl atılır?

Biriyle görüşeceğiniz zaman adres bulmada zorlanıyorsanız WhatsApp üzerinden konum atabilirsiniz. Peki WhatsApp’tan başkasına konum nasıl atılır?

Bir arkadaşınızla görüşeceğiniz zaman adres bulmakta zorlanıyor musunuz? Sorun değil, akıllı telefonunuza yüklü olan WhatsApp ile birbirinize konum göndererek gitmek istediğiniz yere rahatlıkla gidebilirsiniz. Böylelikle birbirinize adres tarif etme sorununu da çözmüş olacaksınız. Ayrıca WhatsApp konum gönderme ile istediğiniz konumu göndermek de mümkün.

Eğer arkadaşınıza bulunduğunuz konumu göndermek istiyorsanız akıllı telefonunuzun interneti ve  GPS özelliği açık olmalı.

WhatsApp’tan başkasına konum paylaşma işlemini basit bir şekilde resimli olarak sizlere paylaştık. Bu yazımızı inceledikten sonra istediğiniz konumu WhatsApp’tan gönderebileceksiniz.

WhatsApp’tan başkasına konum atma

WhatsApp’dan başkasına konum paylaşmayı adım adım anlatacağız. Aşağıdaki adımları takip ederek istediğiniz kişiye konum gönderebilirsiniz.

  • Öncelikle konumu WhatsApp üzerinden gönderecekseniz uygulamanın telefonuna yüklü olması gerekiyor.
  • Hücresel verinizin ve GPS özelliğinin açık olmasına dikkat edin.
  • WhatsApp uygulamasını açıp konum göndereceğiniz kişiye mesaj gönderme kısmına girin.
  • iPhone telefonlarda sol altta bulunan artı işaretine tıklayın. Android telefonlarda ise üste bulunan üç noktanın yanındaki bağlantı butonuna tıklayın.
  • Konum butonuna tıklayın.
  • Buradan Konumunuzu Gönderin butonuna tıklayarak konumunuzu başkasına gönderebilirsiniz. Veya başka bir yerin konumunu göndermek istiyorsanız onu aratıp bulup seçerek karşı tarafa konumu gönderebilirsiniz.

WhatsApp Konum Paylaşma Resimli Anlatım

Resimli anlatımlı olarak da paylaşalım dedik. Aşağıdaki resimlerde konumu nasıl göndereceğiniz aşama aşama olarak gösterilmiştir.

WhatsApp'tan başkasına konum atma

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ