Mobil Uzman

Whatsapp’ta Son Görülme Zamanını Kapatma ve Açma

Whatsapp’ta Son Görülme Zamanını Kapatma ve Açma
 Hem android hemde iphone kullanıcılar tarafından en çok kullanılan sohbet uygulaması WhatsApp’ta son görülme zamanını kapatmak ve açmak istermisiniz?

Her gün yüzlerce kez Whatsapp kullanıyoruz, kimi zaman konuşmak için müsait oluyoruz kimi zaman olmuyoruz. Bazen de konuşmak istemediğimiz insanlar oluyor. Son görülmeyi kapatarak istemediğimiz konuşmalardan kaçınabiliyoruz. Bu yazımızda size Whatsapp’ta son görülme zamanını kapatma ve açmayı öğreteceğiz. Zor bir işlem değil sadece biraz menülerde dolaşmamız gerekecek o kadar. Her zamanki gibi hatırlatalım, son sürümü kullanıyor olmanız önemlidir. Ayrıca ekleyelim, kendi son görülme zamanınızı kapatırsanız listenizdeki başka insanların da son görülme zamanlarını göremezsiniz.A

Android Whatsapp Son Görülme Nasıl Kapatılır ve Açılır?

Öncelikle sohbet ekranının sağ üst köşesindeki menü tuşuna basıyoruz.

Buradan sırasıyla Ayarlar – Hesap – Gizlilik kısmına giriyoruz.

Açılan menünün en üstünde Son Görülme butonunu görebilirsiniz. Aradığımız ayar burada bulunuyor.

Buradaki Herkes bütün whatsapp kullanıcıları son görülme zamanınızı görebilir demek. Kişilerim ise sadece sizde ekli olan kişilerin görebileceği manasına gelir. Hiç Kimseyi seçerseniz ise son görülmenizi herkese kapatmış olursunuz. Bu ayarı istediğiniz zaman eski haline getirip geri açabilirsiniz. Güvenlik açısından Herkes kısmını seçmemenizi öneririz.

iPhone Whatsapp Son Görülme Nasıl Kapatılır ve Açılır?

iPhone için de hemen hemen aynı işlemleri uyguluyoruz. Yine hatırlatalım, son sürüm iOS kullanmanız uygulama kullanımı rahatlığı açısından sizin için daha iyi olacaktır. Whatsapp’a girdikten sonra Ayarlar düğmesine dokunuyoruz

Açılan menüden anahtar simgeli Hesap düğmesine basıyoruz.

Görselde gördüğünüz gibi gizlilik ayarları karşımıza çıkıyor. En üstte yer alan Son Görülme butonuna bastığınızda Android sistemlerde olduğu gibi bir menü karşınıza çıkıyor. Bu menünün işlevi tamamen aynı. Buradan hiç kimseyi seçerek whattsapp’ta son görülme zamanını kapatabiliyoruz. İstediğimiz zaman da kişiler kısmını seçerek geri açabiliriz.

Gördüğünüz gibi çok da zor bir işlem değil. Kişisel alanlarımızın giderek daraldığı, mahremiyetimizin iyiden iyiye yok olduğu bir devirde yaşıyoruz ne yazık ki. Böyle basit şeyleri kullanarak en azından az da olsa mahremiyetinizi koruyabilirsiniz. Şunu da belirtmeliyiz ki bazı ülkelerde ceza davalarında whatsapp’ta son görülme zamanını kapatmak delil karartmak olarak sayılabiliyor. Enteresan da olsa aklınızın bir köşesinde bulunsun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ