Mobil Uzman

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okuma Yöntemi

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Okuma Yöntemi

WhatsApp gönderildikten sonra silinen mesajları okuma yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemlerden en çok kullanılanını bu yazımızda paylaştık.

Ülkemizde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kısa bir süre önce sunduğu gönderilen mesajı kişi görmeden silme özelliği ile büyük beğeni topladı.

Araştırmalara göre sunulan bu yeniliğin bir açığı da mevcut. Yani size gönderilen ve silinen mesajları okumanın bir yolu var. Silinen mesajları okuyabilmenin tek açığı Android işletim sistemindeki bir yol. Android işletim sisteminde bu açığı ise İspanyol Blog Yazarı Android Jefe keşfetti. Android işletim sistemi kullanıcıların gelen mesajların ‘bildirim geçmişi’ alanında saklandığını farketti. Böylece geçmişteki mesajlar dahil olmak üzere silinen mesajları da buradan görmek mümkün hale geldi.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Nasıl Okursunuz?

Silinen mesajları okumak oldukça kolay. Android telefonlarda bulunan açık nedeniyle bildirim geçmişi alanında silinen mesajlara ulaşılabiliyor. Bildirim Geçmişi alanına erişebilmek içinse Google Play Store’dan ‘Notification History’ adlı uygulamanın indirilmesi gerekiyor.

İndirme işlemi gerçekleştirildikten sonra bu uygulama bildirim geçmişini tarama işlemini uygulamaktadır. Uygulama tarama sonucunda silinen bildirimleri kullanıcılara gösteriyor. Böylece gönderilen tüm mesajlardan kullanıcılar kolayca haberdar olabiliyor.

WhatsApp’ın son döneme damga vuran mesaj silme özelliğini adeta işlevsiz duruma getiren bu açık, acaba Android’in bir sonraki güncellemesinde kapatılacak mı dört gözle beklemekteyiz. Yeni bir güncelleme ile bu açık kapanana kadar belirtilen yöntemlerle silinen mesajlara erişim imkanı olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ