Mobil Uzman

Whatsapp’ta Fotoğrafı Kırpmadan Profil Resmi Yüklemek

Whatsapp’ta Fotoğrafı Kırpmadan Profil Resmi Yüklemek

Whatsapp bugün aylık 1.5 milyar kullanıcıya ulaşan bir uygulama. Online olarak mesajlaşma, sesli ve görüntülü aramanın yanı sıra belge, fotoğraf ve video da gönderilebiliyor. Bu sebeple akıllı telefona sahip herkesin kullandığı ve birçok iletişim odaklı işini hallettiği Whatsapp’ta son güncellemelerle mesaj görüldü uyarısı olan mavi tık, durum paylaşma ve emojilerin tasarımlarının yenilenmesi sağlandı. Whatsapp kişinin telefon numarası ile entegre çalışıyor ve her kullanıcının bir profil fotoğrafı oluyor. Ancak profil fotoğrafında bazı kısıtlamalar mevcut. Bu kısıtlamalardan en önemlisi ise tercih edilen profil fotoğrafının kırparak yüklenmesi. Birçok kullanıcı bu kısıtlamadan hoşnut olmamakla birlikte profil fotoğrafının kırpılmasını engelleyecek metot arayışında.

Whatsapp profil resminin görünmemesi ya da kırpılarak yüklenmesi problemi aşağıdaki nedenlere dayanabilmektedir;

  • Kişi galeriden profil resmini silmiş olabilir.
  • Kişi profil fotoğrafını bilinçli ya da bilinçsiz olarak kaldırmıştır.
  • Kişi Whatsapp uygulamasını telefonundan kaldırmış olabilir.
  • Kişi telefon numarasını ya da hattını değiştirmiş olabilir.

Whatsapp profil fotoğrafına kişi ister kendi fotoğrafını iterse de zevkine göre uygun bir görseli tanımlayabiliyor. Profil fotoğrafının kırpılmasını önlemek için Android ya da Ios cihazlar için farklı uygulamalar mevcut. Bunlar; Whatcrop, No Crop From Whatsapp, Square Photo, Photo Editor gibi birçok uygulama ile Whatsapp profil fotoğrafının kırpılmasını engellemek mümkün.

iPhone Whatsapp Profil Resmi Yuvarlak

Iphone kullanıcıları da cihazlarına yükledikleri Whatsapp uygulamasında profil resmi koyarken profil resminin yuvarlak çıkması problemi yaşıyor. Belirledikleri fotoğrafın kırpılarak yuvarlak hale getirilmesi ile fotoğrafın bütünlüğü bozuluyor. Kırpmadan profil resmi yapmak ise Squaready uygulaması ile mümkün olabiliyor.

Whatsapp Profil Resmi Boyutu Ayarlama Programı

Whatsapp uygulamasına yüklenecek fotoğrafın standart boyutu 900*900 ya da 400*400 piksel olarak belirlenmiş durumda. Galeride bulunan bir fotoğrafı 900*900 ya da 400*400 piksel boyutuna çevirmek için birçok fotoğraf edit uygulaması bulunmaktadır.

Whatsapp'ta Fotoğrafı Kırpmadan Profil Resmi Yüklemek

Whatsapp pp Boyutu

Whatsapp pp boyutu uygulamaya gelen yeni güncellemeler ile değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle biz de Whatsapp hakkındaki güncellemelerin haberini yaptığımız bu sitede sizlere bu konu hakkında yeni bilgiler vermeye devam edeceğiz.

iPhone Whatsapp Profil Resmi Arkası Bulanık

İPhone cihazlarda Whatsapp profil fotoğrafının bulanık olması sorunu ise uygulamanın cihazda bulunan galeride ya da SD kartta fotoğrafı bulamamasından kaynaklanıyor. Bu nedenle profil fotoğrafı bulanık görünüyor. Bu problemi çözmek için Whatsapp profil resmi olarak ayarladığınız fotoğrafı silmemek gerekiyor.

Whatsapp profil resmi değiştirme sorunu yaşayan kullanıcılar profil resmi olarak seçtikleri fotoğrafın boyutunun ve formatının uygulama için uygun olduğundan emin olmaları gerekiyor. Whatsapp profil resmi indirmek isteyen kullanıcılar için ise internette kendi tarzlarını ortaya koyacak görsel bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ