Mobil Uzman

WhatsApp’a Yeni Özellikler Geliyor

WhatsApp’a Yeni Özellikler Geliyor

Akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir uygulama olan WhatsApp, mesajlaşma ve arama özellikleri ile kullanıcıların birincil iletişim kaynağı durumunda. Günden güne yeni güncelleme haberleri duyduğumuz Whatsapp, şimdi de Youtube desteği geldiğini duyurdu. 17 Ocak’ta şimdilik sadece iOS işletim sistemi bulunan telefonlarda kullanılabilecek bu özellikte, gönderilen ya da alınan videoları Youtube’a girmeden WhatsApp uygulaması üzerinden izlemek mümkün. V.2.18.11 güncelleme versiyonunda gelen bu özellik sayesinde video oynatıldığı süre boyunca sohbet penceresinde kalmak da gerekmiyor. Widget mantığı ile oynatılan Youtube videoları, kullanıcılar başka sohbet penceresi açtığı halde bile oynatılmaya devam ediyor. Yakın tarihte Android ve Windows işletim sistemi ile çalışan telefonlara da bu özelliğin gelmesi bekleniyor.

Whatsapp Son Güncelleme Yenilikleri

WhatsApp ile ilgili başka bir güncellemenin de yakın tarihte açıklanacağı düşünülüyor. Geçtiğimiz yıl Facebook ile çapraz gönderi desteği sunan Instagram, yakın zamanda WhatsApp Durumu olarak çalışılacağı söyleniyor. Instagram Hikaye özelliği otomatik olarak Facebook Hikayeler kısmında da paylaşılabiliyor. Aynı özelliğin WhatsApp Durum kısmına da entegre edilmesi üzerine çalışılıyor.

Ocak ayında WhatsApp ile ilgili yayınlanan bir bilgi de zincir mesaj gönderiminin önüne geçecek bir sistem üzerine çalışması. Uzun süredir SMS ya da mail yolu ile gönderilen ‘Bu bilgiyi yayalım’ cinsindeki mesajların önüne geçebilmek için kullanıcıları uyarı yöntemini kullanmaya karar verdi. Aynı zamanda yalan haber yayımının da önüne geçilmeye çalışıldığı bu özellik; kullanıcılara gelen mesajların birkaç kullanıcıya tekrar gönderildiğinde uyarı mesajı yayınlamasından oluşuyor. WhatsApp uygulamasının; kişinin doğrudan iletişim sağlayabileceği bir platform olması sebebi ile çok daha dikkatli davranıldığı düşünülüyor. Ancak bütün bu bilgilere rağmen WhatsApp yöneticilerinden henüz herhangi bir resmi açıklama yapılmış değil.

WhatsApp'a Yeni Özellikler Geliyor

whatsapp güncelleme uyarısı

WhatsApp yeniliklerine ulaşmak için güncellemeyi aşağıdaki şekilde gerçekleştirebilirsiniz;

WhatsApp uygulamasını açarak sırasıyla Seçenekler – Ayarlar – Hakkında bölümüne gidiniz. Daha sonra tekrar Seçenekler – Güncelleme kontrolü kısmına gidiniz. Yüklemek için alt kısımdaki talimatları yerine getirin. WhatsApp güncellemesini gerçekleştirerek uygulama ile ilgili yaşanılan sorunlar giderildiği gibi yeni özellikler de kullanılmaya başlanabiliyor.

900 milyon tekil, 400 milyon aktif kullanıcıya sahip WhatsApp, getirdiği yeni özellikler ile daha güvenilir, konforlu ve pratik iletişim biçimini oluşturmayı hedefliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ