Mobil Uzman

Whatsapp Yeni Görünüm ve Değişiklikler

Whatsapp Yeni Görünüm ve Değişiklikler

Günümüzde artık hemen hemen herkesin kullandığı, olmazsa olmazlardan olan WhatsApp uygulaması için her geçen gün biraz daha yenilik gelmeye devam etmekte. Platformun yaptığı en son güncelleme sayesinde uygulamaya oldukça ilgi çekici ve güzel özellikler kazandırılacak. Kullanıcıların heyecanla beklediği son beta sürümü acaba neler sunacak? Android işletim sisteminin sürümü tarafından sızan bir takım bilgilere göre kullanıcıların seveceği yeni sticker paketleri ve emojiler gelecek.

Whatsapp Yeni Görünüm ve Değişiklikler

Yeni Sticker Paketleri

Güncelleme ile birlikte yeni gelecek olan mağaza ile beraber farklı kategorilerde çok güzel sticker (etiket) lar da kullanılabilecek. Bu yeni güncelleştirme ile gelecek stickerlar yalnızca WhatsApp uygulamasına özel olacak. Yani bu stickerlar Instagram ya da Facebook uygulamalarında kullanıma sunulmayacak.

Yeni Stream Özelliği

WhatsApp uygulamasına yeni güncelleme ile beraber paylaşılan videolara stream özelliği getirildi. Bu özellik sayesinde gönderilmiş olan video cihazınıza inerken aynı anda izlenebilecek. Yani artık uygulamada gönderilen videoyu izlemek için indirme işleminin bitmesine beklemeye gerek kalmayacak.

WhatsApp Durum Değişikliği

Snapchate benzer bir durum güncellemesi uygulayan anlık mesajlaşma kullanıcıları, şirkete şikayetler yağdırınca WhatsApp bunun üzerine eskiden olduğu gibi metin durum güncellenmesi yapılacağına izin vereceğine dair bir duyuru yapmıştı. Bu duyuru üzerine geçtiğimiz aylarda Android’ e gelen yeni güncelleme ile ” WhatsApp durum ” geri döndü.

Yeni ” Hikaye (Story) ” Özelliği

WhatsApp’a da sonunda hikaye ekleme özelliği getirildi. WhatsApp durumlarında bundan böyle artık Instagram ve Snapchat uygulamalarında olduğu gibi, yirmi dört saat içinde silinmiş olan fotoğraflar, videolar ve GIF’ ler de kullanılabilecek.

Görünümde Değişiklik; Karanlık Mod

WhatsApp uygulamasına gelecek yeni güncelleme ile beraber getirilecek bir başka özellik de karanlık mod özelliği olduğu söyleniyor. Karanlık mod özelliği, isteyen kullanıcıların WhatsApp arayüzünü isterlerse daha koyu renkler ile değiştirebilmelerine olanak sağlayacak.

WhatsApp vCard Özelliği

WhatsApp’ a yeni güncelleme ile gelen vCard özelliği, kullanıcılarının yeni ya da bilinmeyen kişileri hızlıca tanınmasını sağlıyor. Yeni güncelleme ile beraber WhatsApp, kullanıcılarının veri güvenliğine önem veriyor. Güncellemeyle beraber gelen bu özellik, tanımadığınız yabancı bir numara mesaj gönderdiğinde aktif hale geliyor. Bilinmeyen kişilerden gelen rahatsız edici mesajların önlenmesi için böyle bir özelliğin getirildiği söyleniyor.

Whatsapp Yeni Görünüm ve Değişiklikler

Spam Uyarı Özelliği

Kullanıcılarını spam mesajlardan korumak isteyen WhatsApp uygulaması bunun önüne geçmek için birçok önlem alıyor. Yeni güncellemeyle gelecek olan Spam uyarı özelliği sayesinde sık sık ve sürekli spam mesajlar atan bir kullanıcı tespit edilip şikayet edilebilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ