Mobil Uzman

Whatsapp Web Çalışmıyor Sorunu Çözümü Nedir?

Whatsapp Web Çalışmıyor Sorunu Çözümü Nedir?

Akıllı telefon ve internet kullanımının yaygınlaşması ile artık arama ve mesajlaşma uygulamalarının sayıları artmaya başladı. Bu uygulamalardan biri olan WhatsApp ilk olarak 2010 yılında yayınlandı, ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan mesajlaşma ve arama uygulaması oldu.

2010 yılından günümüze kadar birçok güncelleme ile yenilenen uygulamanın 2014 yılındaki WhatsApp Web güncellemesi en büyük güncellemelerinden biri oldu. WhatsApp uygulaması sadece tüm mobil cihazlarda kullanılabiliyorken yeni güncelleme ile artık bilgisayarlarda da kullanılabilir oldu. Saatlerini bilgisayar başında geçiren kişiler başta olmak üzere, uygulamaya getirilen bu güncelleme Birçok kişiyi sevindirdi. Bilgisayar başında çalışma zorunluluğu olan kişiler için bu oldukça önemli bir yenilik oldu. Ancak WhatsApp’ı bilgisayarınızda kullanabilmeniz için atılması gereken birkaç adımı öğrenmelisiniz.

WhatsApp Web’e Nasıl Bağlanılır?

Bilgisayarınızda https://www.whatsapp.com adresini açmalısınız. Telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın ve telefonunuzun işletim sistemi Android ise sohbet ekranındayken menü sekmesine ve ardından WhatsApp Web’e dokunun, işletim sisteminiz IOS ise sohbet ekranındayken ayarlara ve ardından WhatsApp Web ‘e dokunun. Telefonunuzun kamerası aktif hale gelecektir. Bilgisayar ekranınızda açılan QR kodunu telefon kameranız aracılığı ile telefonunuza okutun. Artık WhatsApp Web kullanılmaya hazırdır.

WhatsApp Web telefonunuz ile birlikte ve telefon üzerinden çalıştığı için telefonunuzun bağlantısını kesmemelisiniz. WhatsApp Web’e hangi bilgisayar ile bağlandığınızı da telefonunuzdaki WhatsApp Web ekranından görebilirsiniz. Bilgisayarınızı başkası kullanıyorsa ve WhatsApp bilgisayarınızda açık kalmış ise telefonunuzdan bağlantıyı kolayca sonlandırabilirsiniz. WhatsApp Web ile klavye aracılığıyla daha hızlı mesaj yazabilirsiniz, uyarıları masaüstünden alabilirsiniz. Fotoğraf, ses kaydı paylaşabilir web kamerasını kullanabilirsiniz. Emoji ve GIF gönderebilirsiniz. Kişi bilgilerinize göz atabilirsiniz. WhatsApp web tüm bu yeni özellikleri ile beraber dezavantajı da bulunmaktadır. En büyük dezavantaj ve kullanıcıların yaşadığı sorun ise bağlantının kopması ve WhatsApp Web’in çalışmamasıdır.

Whatsapp Web Çalışmıyor Sorunu Çözümü Nedir?

WhatsApp Web Çalışmıyor Ne Yapmam Gerek?

WhatsApp Web’ in çalışması için telefonunuzda ve bilgisayarınızda internet bağlantısı olmalıdır. Bilgisayarınızda internet bağlantısı olmasına rağmen telefonunuzda internet bağlantısı yoksa veya bağlantı sorunu varsa WhatsApp Web çalışmaz.

Her şeyden önce WhatsApp Web’i açmaya çalışıyorken QR kodu okuttuktan sonra “telefona ulaşmaya çalışılıyor” şeklinde bir hata ile karşılaşıyorsanız bu telefonunuzun bağlantısının olmadığı anlamını taşır. Telefonunuzun bağlantısını kontrol etmelisiniz. Eğer internet bağlantınız var olmasına rağmen hata almaya devam ediyorsanız telefonunuzu yeniden başlatmalı ve WhatsApp Web ile bağlantıyı kurmayı yeniden denemelisiniz.

Eğer telefonunuzda sohbet listenizin üstünde sarı renkli kutu içerisinde “bilgisayar bağlı değil” hatası alıyorsanız bilgisayarınızın internet bağlantısını kontrol etmelisiniz. Bağlantınız da herhangi bir sorun yoksa ve buna rağmen WhatsApp Web çalışmıyor ise önce Sayfayı yenilemelisiniz. Sorun hala devam ediyorsa web oturumunu sonlandırıp yeniden açmalısınız.

Aynı zamanda telefonunuzun ayarlar kısmına girip uyku modunu ve wifi optimizasyonunu kapatmanız telefonunuzun ve wifi bağlantınızın telefonunuzdaki sürekli açık kalmasını sağlayarak bu sorunları ortadan kaldırabilmenize yardımcı olur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ