Mobil Uzman

Whatsapp Karanlık Mod (Yeni Özellik)

Whatsapp Karanlık Mod (Yeni Özellik)

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan whatsapp, 2014 yılında Facebook tarafından 21 milyar dolara satın alınmıştır. Whatsapp 1.5 milyar kullanıcıya sahiptir. Bu rakam her geçen gün artmakta uygulama giderek büyümektedir. Whatsapp, kullanıcıları için süper bir yenilik yapmaya hazırlanıyor. Whatsapp kullanıcılarının uzun süredir beklediği bir yenilik olan ” Karanlık Mod ” yakın bir zamanda kullanıcıları ile buluşacak. Bu yenilikle ilgili olarak henüz resmi bir açıklama olmasa da whatsapp uygulaması bir süredir bu yeni özellik üzerinde çalışmaktadırlar. Bu noktada öncelikle ” Karanlık Mod ” ile ilgili bir tanım ve açıklama yapmak gerekir.

Whatsapp Karanlık Mod (Yeni Özellik)

Whatsapp Uygulamasında ” Karanlık Mod ” Özellikleri

Dakik Hesaplamalar

Özellikle, konuşmalarını sürekli takip etmeyen kullanıcılar whatsapp uygulamasında yer alan küçük tik işaretlerinin maviye dönüştüğü anı kaçırırlar. Dakik hesaplamalar sayesinde, gönderilen mesaj basılı tutularak çıkan ” Bilgi ” opsiyonuna tıklama yapılır. Böylece bu tik işaretinin ne zaman maviye döndüğünü görmek mümkün olacak. Aynı işlem, atılan mesajı kaydırarak da yapılabilecek. Bu özellik ile atılan tüm mesajların karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığı ya da okunup okunmadığı takip edilebilecek.

Emoji Taraması

Whatsapp uygulaması emoji bakımından oldukça zengin. Çok fazla emoji mevcut. Dolayısıyla, an itibari ile doğru emojiyi bulup kullanmak zor olabiliyor. Tüm bunları daha kolay hale getiren emoji taraması ile bulunmak istenen emoji’yi kelime olarak yazarak aratmak mümkün olacak. Emoji taraması özelliğini kullanmak için ‘ auto correct ‘ özelliğinin açık olması gerekmektedir.

Grup Sohbetlerini Sessize Alma

Grup sohbetleri en yoğun olan kısımlardan birdir. Sürekli olarak aktiftir ve kesintisiz olarak bildirim alınır. Bu bildirimlerden ve grup sohbetlerinden uzak kalmak isteyenler grup sohbetlerini sessize alma uygulamasından yararlanabilirler. Bu işlem için ” Grup Bilgisi ” kısmı açılmalıdır. Bu kısım açıldığında sekiz saat, bir hafta ya da bir yıl süresince grup sohbetlerini sessize almak mümkün. Aynı zamanda, eğer bu karardan vazgeçilirse yine ” Grup Bilgisi ” kısmında bu ayarları değiştirmek mümkündür.

Otomatik Yüklemeleri Durdurun

Whatsapp uygulamasının otomatik yükleme özelliği kapatma sayesinde whatsapp uygulamasında utanç verebilecek resimlerin olması engellenmiş olur. Bu özelliği aktif hale getirebilmek için ” Gelen Medyayı Kaydet ” bölümünü kapatmak ve diğer medyanın otomatik indirme işlemlerini durdurmak gerekir.

Para Cepte Kalsın

Paranın cepte kalmasını sağlamak için ” Ayarlar ” bölümüne girilmelidir. Bu bölümden ” Medyanın otomatik olarak indirilmesi ” ayarları değiştirilir. Burada, ” Mobil Veri kullanırken ” butonuna tıklanırsa wifi’siz durumlarda olası indirmelerin önüne geçilir. Yani; otomatik indirme opsiyonu kapatılmış olur. Dolayısıyla; telefon faturaları azaltılır.

Dizüstü Whatsapp

Whatsapp uygulaması genelde android telefonlar üzerinden kullanılmaktadır. Ancak; artık whatsapp uygulamasını bilgisayardan açarak istenildiği kadar mesajlaşmak mümkün olacak. Bilgisayardan, Web.whatsapp.com adresine girildikten sonra telefondaki Whatsapp uygulamasından alınacak QR kodu ile whatsapp uygulaması bilgisayara taşınabilir.

Whatsapp Karanlık Mod (Yeni Özellik)

Önemli mesajları İşaretleme

Whatsapp uygulamasında önem arz eden mesajları bulmak için onlarca mesajı ileri geri kaydırarak aramak gerekiyor. Dolayısıyla, önemli bir mesajı bulmak bir hayli zaman alıyor. Bu özellik ile söz konusu mesaj yıldızla işaretlenerek favorilere kaydedilebilir. Böylece, mesajı bulmak çok daha kolay olacaktır. Aynı zamanda, bu mesajın işaretlenmiş olduğunu karşı taraf göremez.

Yazı Stili

Whatsapp uygulamasında mesajlar kalın, üstü çizili ya da italik yapmak istenirse yazılan metin seçilir. Araç çubuğundaki üç nokta simgesine dokunulduğunda istenilen formatlama seçilir.

Favori Sohbetleri En Önde Tutmak

İstenilen ve önemli olan bir konuşmayı listenin en üstünde yani; en başında tutmak mümkün. Söz konusu sohbete basılı tutulur ve ekranda beliren ‘ pin ‘ opsiyonu seçilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ