Mobil Uzman

Whatsapp Grubundan Kişi Nasıl Çıkartılır?

Whatsapp Grubundan Kişi Nasıl Çıkartılır?

Kısa mesajın yerini alan internet kullanarak mesajlaşma, fotoğraf, video paylaşma imkanı tanıyan Whatsapp uygulaması en çok kullanılan uygulamalar arasındadır. Bu kadar kullanımı ile birlikte de kendisini sürekli geliştiren bir özelliktedir. Kullanıcılarının memnuniyetlerine ve isteklerine göre de yenileme yapılmaktadır. Whatsapp uygulaması bireysel olarak mesajlaşmanın yanı sıra grup kurarak toplu olarak mesajlaşma imkanı da tanımaktadır.

Whatsapp Grubundan Kişi Nasıl Çıkartılır?

Whatsapp Grup Kurma

Uygulama üzerinde bulunan yeni grup seçeneğine dokunularak ilk adım atılır. Akabinde ekrana gelen kişi listesi üzerinden gruba eklenmek istenilen kişiler seçilir. İleri seçeneğine dokunularak grup konusu bölümüne grup ismi yazılır ve grup fotoğrafı konulmak istenirse fotoğraf eklenir. Oluştur seçeneğine tıklanarak grup kurma işlemi tamamlanır.

Grup kuran kişi grubun yönetici konumundadır ve daha sonra gruba ekleme ve gruptan çıkarma işlemlerini yapma yetkisine sahiptir. Bu yetkiyi grup içerisindeki diğer kişilere de verme durumu söz konusudur. Grup kurulumu yapıldıktan sonra gruba ekleme yapılabilmektedir. Daha önce 100 kişi olan grup kişi sayısı sınırı yeni güncelleme ile 256 kişiye çıkartılmıştır. Bu özellik İOS ve Android telefonlarda yerini almıştır. Ancak henüz Windows ve Blackberry işletim sistemlerinde 100 kişilik sınır bulunmaktadır.

Gruba kişi eklemek için illa yönetici tarafından numara eklemesi gerekmez. Artık grup davet bağlantısı gönderilerek de gruba kişi alımı yapılmaktadır. Davet bağlantısı gönderilmesinin yanı sıra grup bilgisi üzerinden paylaş bölümüne dokunularak da grup bağlantı linkine erişim sağlanabilmektedir.

Whatsapp Grubundan Kişi Çıkarılması

Whatsapp grubundan bir kişiyi çıkartmak istediğiniz zaman bunun için grup yöneticisi olma şartı bulunmaktadır. Grup yöneticisi durumunda olan kişi grup bilgisi üzerine geldiğinde grup içerisinde olan kişilerin numara ya da isimlerini liste halinde görebilmektedir. Bu liste üzerinden gruptan çıkarmak istenilen kişinin üzerine gelinerek dokunulur. Bu şekilde kişi ile yapılabilecek seçenekler görüntülenir.

Kişi hakkında bilgi, sesli arama, görüntülü arama, mesaj gönderme ve gruptan çıkartma seçenekleri bulunmaktadır. Burada gruptan çıkart seçeneğine dokunularak kişi gruptan çıkarılabilmektedir. Gruptan bir başkasını değil de kendisi çıkmak isteyenler için ise biraz daha farklıdır. Yine grup bilgisi açılarak sayfanın en altında bulunan gruptan çık seçeneği ile bu işlem yapılabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ