Mobil Uzman

Vodafone Gizli Gelen Aramalara Kapatma

Vodafone Gizli Gelen Aramalara Kapatma

Bilinmeyen Numaradan Gelen Gizli Arama

En fazla rahatsızlık veren olaylardan birisi de gizli olarak yapılan aramalardır. İnsanlar arayan numarası ya da kim olduğunu bilmediği için bu tür gelen aramaları cevaplama noktasında ikilemde kalmaktadır. Karşı tarafın numarayı görmesini istemeyenler, kötü amaç doğrultusunda hareket edenler ve numarasının gözükmesinden rahatsız olanlar gizli arama yoluna başvurmaktadır. Fakat çoğu insan bu durumdan rahatsız olduğu için sonucunda da kurtulmak için çeşitli yollara başvurmaktadır. Ancak artık Vodafone operatörü üzerinden gelen gizli aramaları kapatma imkanı yer almaktadır. Vodafone operatör servisi kullanıcılarından bu yönde çok şikayet aldığı için artık gizli arama yöntemine karşı telefonların kapatılma özelliği gelmiş bulunmaktadır. Bir kaç basit işlemin ardından bu rahatsız durumu ortadan kaldırma imkanı yer almaktadır.

Vodafone Gizli Gelen Aramalara Kapatma

Yapılabilecek Yöntemler

Uzun zamandır beklenen özellik sonunda Vodafone kullanıcılarına sunulmuş bulunmaktadır. Gizli arama dolayısı ile rahatsızlık hissedenler çok kolay bir yöntem sayesinde bu durumdan kurtulma imkanına sahip olmaktadır. Üstelik sadece bir mesaj yardımı ile bunu gerçekleştirme imkanı bulunmaktadır. Vodafone eski ve en çok kullanıcıya sahip olan operatör olduğu için kullanıcılarından gelen bu isteği kolay ve kısa bir yol ile gerçekleştirmiş bulunmaktadır.

En kolay yol olarak sms gözükse de tek yol bu olmamaktadır. Online self servis ya da sesli arama ile de Vodafone hattı olanlar gizli aramalara telefonunu kapatma imkanına sahip olmaktadır.

SMS ve Sesli Arama Yapılma Şekli

Gizli aramalara telefonu ve Vodafone hattını kapatmak için GIZLI AC yazıp 7046 kısa koduna mesaj atmak sureti ile işlemi gerçekleştirmiş olmaktadır. Daha sonra yine aynı yöntem ile GIZLI KAPAT yazıp 7046 ya atılan mesaj ile gizli arama engelini de kaldırma imkanı bulunmaktadır.

7046 gizli aramalarda bilinen kısa kod olmaktadır. Mesaj atmanın yanı sıra bu numarayı arayarak da gizli numaraları engelleme imkanı bulunmaktadır. Operatörü aradıktan sonra oradaki yönlendirmeler sayesinde sesli arama ile de bu rahatsız durumdan kurtulma imkanı yer almaktadır. İnternet üzerinden Vodafone resmi internet sayfasına girmek sureti ile de Vodafone gizli numara servisinden gerekli bilgiler girilerek bu işlem gerçekleştirilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ