Mobil Uzman

Vodafone 7000’e Mesaj Gönderemiyorum Sorunu ve Çözümü

Vodafone 7000’e Mesaj Gönderemiyorum Sorunu ve Çözümü

Vodafone hat kullanıcıları, Vodafone’un Self Servis diye tabir ettiği müşteri hizmetlerine bağlanmanın SMS ile gerçekleştirildiği numara 7000’dir. Vodafone kullanıcıları SMS yolu ile 7000 numarasına mesaj attıklarında öğrenmek istedikleri konu ile bilgiyi kısa bir süre sonunda telefonlarına gelen mesaj yolu ile öğrenmiş olurlar.

Vodafone 7000 numarası ücretsiz bir servis olduğu için kullanıcılar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Bununla beraber Vodafone self şifresi alabilmek içinde yine aynı numaraya mesaj atmak gerekmektedir. Fakat bazı durumlarda Vodafone 7000 numarasına kullanıcılar mesaj gönderememektedir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında sıkıntının Vodafone’la ilgili olmadığı direk olarak kullanıcı problemli olduğu bilinmelidir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında kullanıcıların yapması gereken çözüm yöntemleri şu şekilde olmaktadır;

Vodafone 7000'e Mesaj Gönderemiyorum Sorunu ve Çözümü

1. Genel Çözümler:

Genel çözümler başlığı altında her telefonda geçerli olan ve her telefon için uygulanabilen çözümler yer almaktadır. Bu çözümlerden ilki; telefonunuzda herhangi bir sebepten dolayı yönlendirme mevcut ise öncelikle bu yönlendirmeyi kaldırmanız gerekmektedir. Bunun için ise; cep telefonunuzdan ##002# tuşunu tuşladıktan sonra arama tuşuna basınız. Bu işlemin ardından ise telefonunuzu açıp kapatınız. Bu işlemin sonunda herhangi bir yönlendirme işlemi var ise bu işlem iptal edilmiş olacaktır.

Kullanıcıların değerlendirmesi gereken bir diğer genel çözüm ise; mesaj gönderme engellerinin kaldırılmasıdır. Bu engeli ayarlardan kaldırdıktan sonra yeniden 7000 numarasına mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz.

2. ios Kullanıcıları İçin Çözümler:

Genel çözümleri denediniz fakat yinede sorun çözülmedi ise bu durumda problemi daha derine inerek çözmeniz gerekebilmektedir. Bunun içinde Iphone kullanıcılarına sunulan çözüm yöntemi; ilk olarak mesaj kutunuzun doluluğunu kontrol etmektir. Bu işlem kullanıcıların aklına pek fazla gelmese de, mesaj kutusunun kapasitesinin dolması durumunda yeni gönderilen mesajlar beklemeye alınabilmektedir. Bu durumda da 7000’e SMS göndermeniz kendiliğinden engellenmiş olabilir. Bunun önüne geçmek için SMS kutusunu belli aralıklar temizlemeniz faydalı olacaktır.

Iphone kullanıcıları için sunulan bir diğer çözüm ise; eğer hesabınızda yeterli SMS hakkı ya da bakiye yok ise de bu SMS gönderme işlemi gerçekleşmeye bilmektedir. Bu nedenle bakiyelerinizin olup olmadığını da kontrol etmek etkili bir çözüm olacaktır.

Vodafone 7000'e Mesaj Gönderemiyorum Sorunu ve Çözümü

3. Android Kullanıcıları İçin Çözümler

Android kullanıcıları için sunulan çözüm; sırası ile cep telefonunuzdan ayarlar, uygulamalar, tümü ve mesajlaşma seçeneklerini seçiniz. Ardından ise en alt sekmede yer alan izinler sekmesine tıklayınız. Sonrasında ise ‘Premium SMS‘ gönder seçeneğine ve sonrasında bu sekmede yer alan ve ‘asla izin verme’ olarak işaretli olan bölümü ‘sor’ ya da ‘her zaman izin ver’ olarak değiştiriniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sorun tamamen ortadan kalkacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. ali dedi ki:

  telefonla alakası falan yok işinize gelmiyor her çözümü denedim tüm ayarları yaptım kafasına göre mesaj gönderiyor bazen öyle bazen böyle

 2. Havva dedi ki:

  700e mesaj gönderme engeli nasıl kaldırılabilir

 3. Samet dedi ki:

  7000 mesaj gönderemiyorum

 4. Serkan dedi ki:

  7000 mesaj gönderme engeli nasıl kaldırabilir

 5. Sefa kamil dingil dedi ki:

  Telefonum j7 2016 ve premium diye bir seçenek yok ne yapabilirim

 6. gülten kurtuluş dedi ki:

  ben gülten kurtuluş tahhutnamem doldu eskı tarıfemı kullanmak ıstedıgım halde yenı tarıfeyle ucretlendırılıyorum onqaylamadıgım halde vodofondan ayrılmak baska hatta gecmek ıstıyorum

 7. gülten kurtuluş dedi ki:

  ben gülten kurtuluş tahhutnamem doldu eskı tarıfemı kullanmak ıstedıgım halde yenı tarıfeyle ucretlendırılıyorum onqaylamadıgım halde vodofondan ayrılmak baska hatta gecmek ıstıyorum hattımı iptal etmenızı ıstıyorum vodofondan memnun degılım lütfen ıptalını ıstıyorum geregını yapın

BİR YORUM YAZ