Mobil Uzman

TV Ler İçin Kumanda Uygulamaları (Android- İOS)

TV Ler İçin Kumanda Uygulamaları (Android- İOS)

Akıllı telefonlarımızın zaten çok yetenekli olduğunu göz önünde bulundurarak TV kumandalarımız için de mükemmel bir alternatif olacağını düşünüyor olabilirsiniz. Fakat maalesef cevap düşündüğünüzden biraz daha karmaşık. Her televizyon, alıcı, alıcı kutusu veya medya platformu farklıdır ve her biri bizim cihazlarımızla umduğumuz kadar hızlı bağlantı sağlayamayabilir.

Ayrıca son dönemde çıkan birçok TV markasının Google Play’de veya App Store’da kendi uygulamalarına sahip olduğunu belirtmek gerekir. Fakat bizim aradığımız tüm cihazlarla uyumlu ve düzgün çalışabilecek kumanda uygulamaları. Bu sebeple TV üreticilerine ait olmayan ve farklı birçok cihazda çalışabilecek uygulamaları sıralayacağız.

TV Ler İçin Kumanda Uygulamaları

1. Android TV Remote

Uygulama tüm android tv’ler için genel bir evrensel uzaktan kumanda hizmeti vermektedir. Android tvlerin arayüzünde gezinmek için genel kontrolleri sağlar. Bu uygulama ile sesi kontrol edebilir, metin girilmek istendiğinde mobil cihazınızın klavyesini kullanır. Uygulama yerel ağ üzerinden veya bluetooth üzerinden android tv ye bağlanır. Tamamen ücretsiz olarak indirilebilir.

2. Twinone Universal Remote

Twinone Universal Remote, TV uzaktan kumandasının en iyi ücretsiz uygulamalarından biridir. Basit bir tasarıma ve arayüze sahiptir. Çoğu televizyon ve set üstü kutuları için kullanılabilir. Bu kategorilere uymayan bazı cihazlar için bile desteği bulunmaktadır. Uygulamada eklediğiniz bütün cihazları görebilir ve hızlıca erişim sağlayabilirsiniz.

Uygulamanın en kötü kısmı şuan için reklam göstermesi. Ücretsiz bir sürüm olduğundan reklamları engellemenin bir yolu şuan için görünmüyor.

3. Peek Smart Remote

Peel Smart Remote uygulaması hem TV uzaktan yerine hem de kişiselleştirilmiş bir TV rehberi uygulaması olduğundan diğer uzaktan kumanda uygulamalarından daha iyisi konumundadır. Favorilediğiniz ve takip ettiğiniz programlar yaklaşırken size haber verir. Aynı zamanda görmek istemediğiniz programları da işaretlemenize olanak verir. Çocuklu aileler için mantıklı bir çözüm önerisidir. Favorilediğiniz ya da görmek istemediğiniz uygulamalara benzer uygulamalar için sanal bir öğrenme barındırır. Sizin tercihlerinize göre programları sunar.

Ayrıca Peel Smart Remote, Pronto adında 50 dolarlık bir Ağ genişletici ürünü bulunmaktadır. Ürün ile birlikte uygulama tüm akıllı ev cihazlarınızı bile kontrol edilebilir.

4. AnyMote

AnyMote, tüm akıllı cihazlarınızı çalıştırabilir ve temelde bir kerede birden fazla cihaza gönderebileceğiniz görevleri ayarlamanıza izin verir. Örneğin, bir filmi izlemek üzeresiniz. Uygulama televizyonunuzu açar, kanalı değiştirir ve karanlıkta film izlemek istiyorsanız ışığınızı azaltabilir ya da komple kapatabilir. Tabi bunlar için belirtilen ve komut verilen tüm cihazların akıllı cihaz olarak tasarlanmış olması gereklidir. AnyMote’un çoğu cihazı doğrudan kontrol edebilen Smart IR Remote adlı ayrı bir uygulaması bulunmaktadır.

Ücretli bir uygulamadır.

5. Mi Remote

Xiaomi’nin bir uygulaması olan Mi Remote sadece Xiaomi markalı akıllı telefonlarda değil tüm android telefonlarda kullanılabilmektedir. Basit, temiz bir arayüzü ve kolay kurulumu vardır. Uygulamayı ilk kez açtığınızda etrafta desteklenen tüm cihazları otomatik olarak taramanıza izin verir ve telefonunuzun bağlantı kurulmasını destekleyip desteklemediğini sorarak kurulum sürecinde size rehberlik eder. Ayrıca Xiaomi bir cihaz kullanıyorsanız, belirli uzaktan kumandaları belirli konumlara bağlama lüksüne sahipsiniz. Örneğin, evde veya ofiste olsanız bile tanımlı olan cihazlarınızın hareketlerini otomatik olarak cep telefonunuzdan izleyebilirsiniz.

Mi Remote, TV’ler, klimalar, set üstü kutuları, dvd’ler, projektörler ve dijital kameralar gibi çok çeşitli kontrol cihazları ile uyumlu çok amaçlı bir uzaktan kumanda uygulamasıdır.

6. Sure Universal Remote

Sure Universal Remote u diğerlerinden ayıran özelliği, medya akış donanımını kontrol etme ve hatta yerel dosyaları bu aygıtlara gönderme yeteneğidir. Ancak en kullanışlı özelliklerinden biri yeni bir telefon satın aldığınızda evinizdeki her şeyi yeniden yapılandırmanıza gerek kalmaması için geliştirilmiş yedekleme özelliğidir. Uygulamanın sınırlarını belirtmek zordur çünkü yaklaşık 1 milyon cihazı desteklemektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ