Mobil Uzman

Tv 8.5 Frekans Bilgileri Ayarlama

Tv 8.5 Frekans Bilgileri Ayarlama

Tv 8.5 frekans ayarları nelerdir sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Tv 8.5 HD frekans bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Acun Medya kuruluşunun sahibi olan Acun Ilıcalı’nın yeni kanalı TV 8,5 resmen yayın hayatına başlamış oldu. Elbette bu kanalın yayın hayatına girmesi ile birlikte herkesin aklında bazı sorular belirmeye başladı. Bu sorulardan bazıları ; TV 8,5 frekans ayarları nasıl yapılır? TV 8,5 frekans bilgileri nelerdir? Tarzında sorulardır.

Bu yazımız da TV8,5 ile ilgili tüm bilgileri sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

TV8,5 Frekans Bilgileri

Aşağıdaki resmin altında TV8,5 frekans bilgileri yer almaktadır.

Uydu : Türksat 4A
Frekans : 12346
Symbol Oranı : 9600
FEC : 3/4
Polarizasyon : Horizontal (Yatay)

TV8,5 HD Frekans Bilgileri

Frekans : 12356 MHz
Polarizasyon : Yatay (H)
Sembol Oranı : 7100

TV 8.5 Frekans Bilgileri

TV8,5 UYDU FREKANSI NASIL AYARLANIR?

İlk olarak TV8,5 frekans ayarlama sorusunu adım adım cevaplandırmaya çalışalım.

– Ana menü alanına girebilmeniz için uzaktan kumanda yardımı ile ‘Menü’ ya da ‘Setup’ düğmesine basınız.

– Uydu alıcısı bölümü marka modele göre değişiklik göstermektedir. ‘Kanal Arama’ , ‘Kanal Ekleme’ ,  ‘Manuel Arama’ , ‘El İle Arama’ gibi menülerden hangisi ekrana geliyor ise yukarı – aşağı tuşlarını kullanarak ‘OK’ tuşuna basınız.

– Karşımıza gelen pencere de uydu alıcısının marka ve modeline göre, ‘TP Frekansı’ , ‘Alış Frekansı’ , ‘Frekans’ , ‘Uydu Frekansı’ seçeneklerinden birisi gelmektedir. Yine kumandadan Yukarı – Aşağı tuşlarını kullanarak belirtilen frekans değerini girin.

– ‘Sembol Oranı’ veya ‘Symbol Rate’ değeri karşınıza gelecektir. Kumandadan Yukarı – Aşağı tuşlarını kullanarak belirtilen seçeneğin üzerine gelin, sonra kumandada yer alan rakam tuşlarını kullanarak 9600 rakamını girin.

– Aynı ekranda ‘Polarizasyon’ veya ‘POL’ şeklinde bir yazı karşınıza gelecektir. Kumandadan, Yukarı – Aşağı tuşlarını kullanarak belirtilen seçeneğin üzerine gelin ve daha sonra Sağ-Sol tuşları ile ‘H-Yatay’ olacak şeklinde değiştirin.

– Ekrana gelen ‘FEC’ değerini değiştirebilmek için Yukarı – Aşağı tuşlarını kullanmanız ve o seçeneğin üstünden Sağ-Sol tuşları ile ‘5/6’ seçilmelidir. Uydu alıcılarının bazılarında bu değerin girilebileceği bir alan yoktur. Böyle durumlarda bu değerin girilmesine ihtiyaç duyulmaz.

– Son işlem olarak ‘OK’ tuşuna basın, böylece TV 8,5 frekansı yeni uydu parametrelerini de kaydetmiş oluyorsunuz. Aramayı tamamlamak adına uydu alıcısı marka modeline göre farklılık gösteren ‘Arama Başlat’ veya ‘TP Ara’ seçeneğini tıklayarak arama işlemi başlatmanız gerekir.

– Arama işlemi sonlandıktan sonra uydu alıcısı, yeni aranan ve bulunan kanalları kanal listesinin sonuna kaydetmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ