Mobil Uzman

Turkcell’de Gizliden Arama Nasıl Yapılır?

Turkcell’de Gizliden Arama Nasıl Yapılır?

Özel Numaranın Kullanım Nedenleri Nedir Ve Nasıl Gizli Numara İle Arama Yapılır?

            Gün içerisinde pek çok arama yapmak numarasını herkesin bilmesini istemeyen kişiler oldukça sıkıntılı olabilir. Özellikle iş yaşamında özel numarası üzerinden arama yapan ve karşı tarafta numarası göründüğü için mesai saatleri dışında da sık sık rahatsız edilen kişiler özel numaralar vasıtası ile iletişim kurarak bu rahatsızlığı ortadan kaldırabilirler. Bu yöntem oldukça basittir. Arayan kişinin numarasını gizlemesi arama kalitesini düşürmez.

            Arama yapılacak olan telefon numarası ekrana yazılmadan önce #31# tuşlaması yaptıktan sonra aranacak olan numara tuşlanır ve arama yapılır. Aranılacak numaranın tamamı başında 0 olacak şekilde tuşlanır. Aranılan kişinin ekranında gizli numara ya da özel numara olarak çıkan yazının dışında ekranda numara ile ya da numaranın kimlik bilgileri ile alakalı herhangi bir bilgi çıkmaz.

Turkcell'de Gizliden Arama Nasıl Yapılır?

Başka Hangi Yöntem İle Numara Gizlenir?

            Telefonlarda yer alan arama ayarları kısmından arama kimliğini gösterme ya da arama kimliğini gizleme seçenekleri arasından seçim yaparak da arama yapılan numaranın karşıdaki kişiye görülmesi sağlanır. Bu yöntem ile #31# tuşlaması yapılarak arama yapılması arasında hiç bir fark yoktur. Yalnızca teknik açıdan iki yolun da kullanılabileceği bilinmelidir.

            Arama ayarlarından yapılacak olan bu işlem unutulduğu zaman herkesi öze numaradan aramak gibi eylemler oluşabileceği için #31# tuşladıktan sonra numarayı tuşlamak ya da aranılacak numara eğer kayıtlı ise rehberden numara seçimi yapıldıktan sonra düzenle seçeneği seçilerek ardından kod numaranın başına gelecek şekilde yazılır ve arama tuşuna basılır. Burada önemli olan bu şekilde arama yapmaktır düzenleme işlemi tamamlanmadan arama yapıldığında bilgiler ekrandan zaten kaybolacaktır. Eğer aynı kişiyi sürekli gizli numaradan arama gibi özel bir durum var ise bu kod ile kaydederek zaman kazanmak ve açıktan arama yapılması gibi durumların oluşmamasını sağlamak önemlidir.

            Cep telefonu numarası kişilere özel olduğu için özelden arama yapmak yasaldır. Özel numara tekniğini kullanarak kişileri rahatsız edenlerin unutmaması gereken bir nokta vardır ki o da savcılık kanalı ile numaranın şikayet edilmesi dahilinde bilgiler mahkemeye sevk edilmek sureti ile açıklığa kavuşur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ