Mobil Uzman

Turkcell Telefon Yedekleme Servisi (Lifebox)

Turkcell Telefon Yedekleme Servisi (Lifebox)

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların hayatlarında son derece geniş yer tutmaya başlayan telefonlar birçok özel bilgiyi barındırması açısından da son derece önemli olan cihazlardır. Birçok sosyal medya hesaplarına otomatik olarak telefonlardan girilmesi, özel fotoğrafların saklanması, değer verdiğiniz insanların telefon numaralarının saklanması açısından telefonlar son derece önem taşıyor. Ancak telefonların bozulması ya da kaybolması durumunda sizin için hayati öneme sahip birçok bilginin de kaybolması çok kötü sonuçlar doğurabiliyor. Böyle durumlarda Turkcell yedekleme servisinden yararlanabilir ve tüm bilgilerinizi Turkcell hafızasında saklayabilirsiniz. Yedekleme servisi Turkcell kullanıcıları için ücretsiz olarak verilen bir hizmettir. Hizmetin ücretsiz sunulması ve birçok bilgiyi saklama imkanını sunması insanlar tarafından beğenilen bir özellik haline geldi. Bu hizmet Türkiye’de ilk defa telefon kullanıcılarına Turkcell tarafından verilmeye başlanan sınırsız bir hizmettir.

Yedekleme Servisi İle Neleri Saklayabilirsiniz?

Turkcell’in sunduğu yedekleme servisi hizmeti sayesinde birçok veriyi ücretsiz saklama şansınız var. Yedekleme servisi ile saklayabileceğiniz veriler; videolar, fotoğraflar, telefon rehberi, sms kayıtları, kişisel bilgiler gibi birçok bilgiyi depolayabilirsiniz. Yedeklediğiniz verilere çok kolay bir şekilde erişebilir silmek istediklerinizi silebilir ya da saklamak istediklerinizi yedekleme bölümünde bırakabilirsiniz. Bu verilere sizlerden başka kimse erişemiyor. Gizliliğin en üst seviye tutulduğu yedekleme hizmetinde kişi bilgileriniz ve sizlere ait olan fotoğraflarınız son derece güvenli bir şekilde saklanıyor. Bu yedekleme servisi sayesinde 10 bin telefon numarasını, 20 MB’e yakın fotoğraf ve videoyu sınırsız bir şekilde ve ücretsiz olarak saklama imkanına sahipsiniz.

Turkcell Telefon Yedekleme Servisi

Yedekleme Servisini Nasıl Kullanabilirsiniz?

Turkcell yedekleme servisi sayesinde birçok veriyi saklayıp yıllarca muhafaza etme şansınız var. Bu servisi kullanabilmek için mesaj hanesine girerek YEDEK yazıp 2222’ye kısa mesaj yollamanız gerekiyor. Yedekleme servisine uyumlu telefonu olan insanların kendilerine gelen maili tıklayarak servis uygulamasını telefonlarına indirmesi gerekiyor. Daha sonra uygulamanın kurulumu tamamlanınca yedeklemek istediğiniz veriyi tek tek seçerek yedekle kısmına tıklamanız gerekiyor. Yedeklediğiniz bir veriyi ya da fotoğrafı tekrar telefona indirmek isterseniz geri yükle kısmını kullanmanız gerekiyor. Telefonunuzdaki tüm yer kaplayan fotoğraf ve videoları silmek zorunda kalmadan bu şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Yedekleme Uygulamasını İndirebileceğiniz Telefonlar

Turkcell yedekleme servisini kullanabileceğiniz telefon modeli sayısı çok fazla. Ücretsiz olarak verilen bu servisi 150 telefon modelinde indirip, kullanabilme imkanınız var. Yedekleme servisine uyumlu telefonu olmayan insanlar ise Turkcell web sayfasına girerek buradan bu servise gerekli numaraları tek tek kayıt işlemi yaparak bu sistemden yararlanma şansını elde ediyorlar. Yedeklediğiniz bilgilere tekrar ulaşabilmek için Turkcell web sayfasından ulaşabilirsiniz. Silmek istediğiniz verileri yine bu sayfa üzerinden silebilir ya da yeni eklemeler yapabilirsiniz. Ancak uygulamayı çalıştırabilen telefon model sayısı çok fazla olduğu için hemen her Turkcell kullanıcı bu hizmetten sınırsız bir şekilde ve ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ