Mobil Uzman

Turkcell BİP Web Sürümü Nedir, Nasıl Kullanılır?

Turkcell BİP Web Sürümü Nedir, Nasıl Kullanılır?

WhatsApp uygulamasına rakip olarak nitelenmekte olan bu yerli sohbet uygulaması, birtakım yenilik ve geliştirmeleriyle ve yeni masaüstü sürümü ile ön plana çıkmaktadır. Gerçekleştirilen güncellemeler ile Turkcell BiP Web uygulamasına, artık masaüstü bilgisayarlardan da erişim mümkün olmaktadır.

Uygulamanın yeni web sürümü sayesinde masaüstü erişimi sağlanabilmesi ile beraber, BiP uygulaması kullanıcılarına birtakım avantajlar sunmaya başlamıştır. BİP, kullanıcıların telefonları kapalı bile olsa, internet olan herhangi bir ortamda bilgisayarları başındayken kesintisiz bir nitelikte sohbete devam etmeye ve aynı zamanda fotoğraf, dosya ve video göndermeye de imkan sağlamaktadır.

Turkcell BİP Web Sürümü Nedir, Nasıl Kullanılır

Turkcell BiP Web Sürümü Olarak Masaüstünde,

Anlık mesajlaşma ve sohbet uygulaması olarak yaşantımıza dahil olan yerli iletişim uygulaması BiP, yeniliklerine ve atılımlarına devam etmektedir. Turkcell BiP Web sürümü, bu yenilik ve geliştirmelerin son halkası durumundadır.

Son dönemlerde benimsemiş olduğu yeni vizyonu ışığında hareket etmekte olan Turkcell, yaptığı yenilikler ve geliştirdiği projelerle, tüm internet kullanıcılarına yerli hizmetler sunmak istemektedir. Bu bağlamda geliştirdiği en güçlü ve rekabet edebilir nitelikteki uygulamalardan olan BiP uygulamasının, artık bilgisayarlarda da çalışabiliyor olması büyük bir gelişme olarak dikkat çekmektedir.

BiP sadece WhatsApp’a rakip olmak için geliştirilen bir uygulama olarak değerlendirilmemelidir. Turkcell’in bu uygulamayı geliştirmesindeki asıl amacı, sloganında da ifade etmek istediği, Türkiye’nin datasının yani Türkiye’ye ait bilgilerin Türkiye’de kalmasını sağlamaktır.

Bu uygulama için, ileriki aylarda yapılacak farklı geliştirmelerle daha kapsamlı bir içerik ve hizmet sunuyor olacak. Önümüzdeki dönemde, çok daha iyi bir masaüstü deneyimi sunması muhtemel olan BiP ayrıca telefonlarından kullanmakta oldukları “Keşfet” servislerini de kısa bir süre içinde BiP WEB üzerinden erişime açacak. Aynı zamanda internet tarayıcısı aracılığıyla sesli ve görüntülü arama da yapabilecek. Bu sayede, Whatsapp’ı Web sürümünde bulunmayan pek çok özellik kullanıcılara sunulmuş olacak.

Turkcell BİP Web Sürümü Nedir, Nasıl Kullanılır

Turkcell BiP Web Nasıl Kullanılmaktadır?

– İlk yapılması gereken bilgisayardan BiP Web hizmetinin verildiği siteye giriş yapılmalıdır.

– Telefonundaki BiP uygulamasında Profil menüsü açılarak, BiP WEB seçeneğine tıklamak gereklidir.

– Web sayfasında görülen QR kodu, telefon kamerasından okutulmalıdır.

– Bu işlemler sonrasında, masaüstü bilgisayardan mesajlaşma ve dosya aktarımı kolaylıkla yapılabilir.

BİP’e son günlerde eklenmiş bir diğer özellik, BiP üzerinden para gönderme kolaylığıdır. Pratik bir şekilde para göndermeye imkan sağlayan bu özellik şöyle kullanılabilir;

Mesaj penceresi açılarak ve TL ikonuna tıklanarak, kredi kartı veya Paycell kart bilgileri tanımlanarak kart seçimi yapılmalıdır. Sonra, gönderilmek istenen tutar belirlenerek para transfer edilebilir.

Alıcının Paycell Kartı bulunmuyorsa, gelen para transfer bilgisi altında yer alan buton tıklanarak sanal kart oluşturulabilmektedir. Sanal kart ile para harcanabilmesi için, Paycell uygulamasının indirilmesi sonrasında, VISA altyapısı sunan tüm internet alışverişlerinde kullanılabilmesi mümkündür. Fiziksel Paycell kart harcamaları ise, yurt içi veya yurt dışında tüm online ve offline alışverişlerde yapılabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ