Mobil Uzman

Türk Telekom İnternet Ayarları (Android-İOS)

Türk Telekom İnternet Ayarları (Android-İOS)

Teknolojinin gelişmeye başlaması ile beraber telefon ve internet kullanımı da yaygınlaşmıştır. Ancak bazı sorunlar da kaçınılmaz olmuştur. Her telefonun internet ayarları farklı olduğu için internet ayarları kolay yoldan nasıl yapılır merak edilmektedir. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda kolay bir şekilde telefon internet ayarlarınızı yapabileceksiniz.

Türk Telekom İnternet Ayarları İOS

İOS uyumlu cep telefonları için Türk Telekom internet ayarları çok kolay yapılabilmektedir. IOS uyumlu cep telefonları internet ayarları için aslında çok bir şey yapmaya gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey; Ayarlar – Hücresel – Hücresel Veri adımlarını takip ederek hücresel veriyi etkin hale getirmektir.

Hücresel veri etkinleştirildikten sonra kişisel erişim noktası ile hücresel veri seçeneklerinin alt tarafında yer alan APN yerine internet yazılarak IOS internet ayarlarınızı tamamlamış olursunuz.

Türk Telekom İnternet Ayarları

Türk Telekom İnternete Giremiyorum

Türk Telekom hatlarının internet ayarları yapıldığı halde internete bağlanamama sorunu birçok kişinin başına gelmektedir. Bu durumda yapılması gereken işlem onay işlemi olmaktadır. Telefonun APN ayarları yapılmış olsa bile, hattınızın internet onay durumu açık olmadığı zaman internete bağlanamamanız normal bir durumdur.

Hattınızı internete açık hale getirdikten sonra ayarlar – mobil ağlar – erişim noktası adları – ekle adımlarından sonra ekrana gelen boşluklar doldurularak internet ayarları tamamlanmış olur. Paketinizde internet var ise artık Türk Telekom hattınızdan internete bağlanabilirsiniz.

Avea Manuel İnternet Ayarları

İlgili internet ayarlarını manuel olarak girmek için erişim noktası adları bölümüne giriş yapılması gerekmektedir. Bunun için telefonunuzdan Menü – ayarlar – Kablosuz özelliği ve ağlar – mobil şebekeler – paket veri – Mobil veri adımlarını takip etmeniz gerekmektedir.

Karşınıza çıkan erişim noktası adları kısmından seçenekler tuşuna basarak Yeni APN kısmına dokunmalısınız. Ekrana gelen formda kullanıcı adı ile şifre kısmı boş bırakılır ve internet ismi olarak da Avea internet yazılır.

Avea İnternet Ayarları Samsung

Avea internet ayarlarını Samsung cep telefonlarınız için kullanılabilir hale getirmek çok kolaydır. Bunun için Menü – Ayarlar – Diğer – Mobil şebekeler adımlarından sonra paket veri ile mobil veri kısmına girilir. Daha sonra erişim noktası adları kısmından seçenekler tuşlanarak Yeni APN kısmına dokunulur. Ekrana gelen seçenekler doldurularak işlem tamamlanır.

LG G2 Türk Telekom İnternet Ayarları

Son dönemlerde popüler olan LG G2 telefonların internet ayarlarının nasıl yapılacağı konusunda sorular artmıştır. Eğer manuel olarak internet ayarı yapılacak ise Ayarlar – İnternet Paylaşımı ve ağlar – mobil şebekeler – erişim noktası adları – Yeni APN adımları takip edilir.

Avea 3G İnternet Ayarları

3G abonesi olabilmek için Avea’ya başvuruda bulunulması ve bu başvurunun onaylanması gerekmektedir. Bireysel tarife kullanan kişiler 3G yazarak 5555’e SMS göndermelidir. Bunun dışında web sitesi üzerinden online işlemlere giriş yapılarak 3G abonelik talebi gerçekleştirilebilir.

3G aboneliğinden sonra 3G uyumlu cihaz kullanmak gerekmektedir. Bunun dışında Ayarlar bölümünden Dual Mode ve Çift Mod seçeneklerinin açılması ile artık 3G internet ayarları tamamlanmış olur.

Türk Telekom İnternet Ayarları

Türk Telekom Şebeke Ayarları

Türk Telekom hatlarınızda şebeke sorunu yaşıyorsanız, menüden ayarlar seçeneğine geldikten sonra veri değişimi seçilir. Daha sonra GPRS işaretlenerek aynı bölümdeki yetkilendirme seçeneği kaldırılır. Bu sayede şebeke ayarları yapılmış olur.

Türk Telekom APN 2018

Türk Telekom’un avantajlarından biri olan APN 2018 ayarları sayesinde internete bedava sahip olunabilmektedir. Cihazın ayarlar kısmından yeni APN oluşturulur. Bunun için Ayarlar kısmından diğer ayarlar menüsüne geçilir. Erişim noktası adları kısmına gelinerek yeni APN oluşturulur. Kullanıcı adı ve şifre kısmına mms yazılarak işlemler tamamlanır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ