Mobil Uzman

TTNet Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?, İşte Cevabı

TTNet Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?, İşte Cevabı

Ttnet şifre değiştirme işlemini son zamanlarda sıklıkla yapmak internet bağlantınızın sürekli güven altında tutulması için atılacak en önemli adımlardan olmaktadır. Bazı basit şifreler kolaylıkla çözülürken bazen de son zamanlarda mobil cihazlara indirilerek kullanılan casusu programlar sayesinde şifreler çalınabilmektedir. Durum böyle olunca da ttnet modeminize ait olan şifrenin teferruatlı bir karışımdan oluşması ve sıklıkla değiştirilmesi en uygun güvenlik önlemi olmaktadır.

Türk Telekom Modem Wifi Şifre Değiştirme

Bu işlemde sıklıkla yapıldığında komşularınızın veya şifre simsarlarının internet bağlantınızdan yararlanmasını önlemiş olursunuz. Bu gibi değişikliklerde kesinlikle doğum günü veya diğer özel günlerin kullanılmamasına önem verilmelidir. Bunun yerine harf ve sayısal karakterlerden oluşan veya noktalama işaretlerinden oluşan bir şifre demeti oluşturarak bunu kolay ulaşabileceğiniz bir yere not etmeniz en mantıklı yöntem olmaktadır. Türk Telekom wifi şifre değiştirme işlemine başlananız için gerekli adımlar; öncelikle bilgisayarınız modem ile bağlantılım olmalıdır. Modemin kitapçığında yazan ara yüz adresini arama çubuğuna yazarak giriş yapmalısınız. Arayüz adresleri her modem için kulanım kılavuzunda belirtilmiştir. Bunlardan;

 -Airtise: 192.168.2.1 (kullanıcı adı: admin-şifre ttnet veya admin -admin)

 -Asus: 192.168.1.1 admn-123456 veya admin -admin

 -TP-LİNK: 192,161,1,1 admin-admin

 -Huwei: 192.168.1.1 admin-ttnet

 -Link SYS: 192.168.1.1 admin -admin

şeklinde ara yüz girişi yapılmaktadır. Buradan güvenlik ayarlarına kablosuz bağlantı seçilerek giriş yapılır ve şifre değişim işlemi gerçekleştirilir.

TTNet Şifre Değiştirme

ZYXEL Modem Şifre Değiştirme

Kablosuz bağlantı sağlayarak çoklu olarak internet paylaşımı gerçekleştiren modemlerden olan zyxel modem şifre değiştirme işlemi için 192.168.1.1 arayüz adresini arama çubuğuna yazarak giriş yapılmaktadır. Burada karşımıza çıkan pencereye kullanıcı adı olarak admin şifre bölümüne ttnet yazarak modem yarlarının olduğu sayfaya giriş yapılır. Buradan kablosuz bağlantı seçeneği ve güvenlik ayarları seçilerek şifre değiştirme sekmesinde gerekli değişiklikle yapılır.

Modem Şifre Değiştirme TTNet

Ttnet modemlerinde şifre değiştirme işlemine başlamadan önce arayüz adresi olan 192.168.1.1 arayüz bilgilerini yazarak enter tuşuna basın. Buradan karşınıza çıkacak pencereden kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek kablosuz ağ güvenlik ayarları bölümünde değişikliği yapınız.

TTNet Şifre Değiştirme Telefon

Ttnet şifre değiştirme işlemlerini telefon üzerinden yapmak için müşteri hizmetlerini aramalısınız. Öncelikle sesli yanıt sistemi aracılığı ile şifre değiştirme menüsünü tuşlamalısınız. Buradan gerekli bilgileri girdikten sonra telefon tuşlarını kullanarak ttnet şifre değ*işim işleminizi yapabilirsiniz.

TP Link Modem Şifre Değiştirme

Tp link modem şifre değiştirme işlemi, için wifi ile modeme bağlı olan mobil cihazınızdan arama çubuğuna arayüz adresi olan 192.161.1.1 yazarak giriş yapmalı ve ardından kullanıcı adı admin yazdıktan sonra şifre bölümüne admin yazarak modem yarlarının bulunduğu sayfaya ulaşım sağlanır. Buradan kablosuz ağ güvenlik ayarları tıklanarak gerekli gördüğünüz şifre girişini yapıp onaylayarak işlemini yapabilirsiniz.

Wifi Şifre Değiştirme Süperonline

Superonline wifi modem olarak genellikle Huawei kullanılmaktadır. Bu nedenle huawei modem arayüz adresi olan 192.168.1.1 yazarak giriş yapılır. Kullanıcı adı admin ve şifre bölümüne Superonline yazarak modem ayarlarına ulaşılır. Buradan kablosuz güvenlik ayarları seçilerek değişiklik yapılır.

TTNet Şifre Değiştirme

TTNet modem şifresi

Ttnet modem şifresi modemi ilk kurduğunuzdaki gibi kalmış değiştirmemişseniz admin-admin veya admin-ttnet olarak belirlenmektedir. Bunu daha sonra 192.168.1.1. veya 192.168.2.1 ara yüzlerinden birini arama çubuğuna yazarak yapacağınız girişin ardından tercih ettiğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Aynı zamanda buradan kablosuz ağ güvenlik ayarlarını seçerek ttnet şifre öğrenme işlemini yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ