Mobil Uzman

Telefonumdaki Touchwiz Nedir? Ne İşe Yarar?

Telefonumdaki Touchwiz Nedir? Ne İşe Yarar?

Touchwiz Samsung’un geliştirdiği mobil cihazlarında kullanılmak üzere tasarladığı arayüzdür. Kullanıcıların ara yüz tasarımı beğenmedikleri zaman değiştirebilme imkanı sağlayan Touchwiz, Android 6.0 Marshmallow ya da daha güncel bir sürüme sahip cihazlarda değiştirilebilmektedir.

Touchwiz Nasıl Değiştirilir

Touchwiz güncellemelerinden memnun kalınmadığında ya da değişiklik istenildiğinde değişiklik imkanı sağlayan uygulama, Samsung tarafından yayınlanan Good Luck isimli uygulamadır. Good Luck adlı uygulama, Samsung Store’daki diğer uygulamalara oranla daha fazla değişikliğe olanak sağlamaktadır. Özellikle bildirim ekranı ya da multitasking ekranı gibi bölümlerde ayrıntılı değişikliler yapılmasına olanak sağlamaktadır. Good Luck adlı uygulama sadece Samsung Store’da mevcuttur.

Touchwiz Ayarları Nasıl Yapılır

Touchwiz Samsung’un kullanılmasını istediği ara yüz olsa da yine de birçok kişi bu tasarımı beğenmemekte ve kişisel zevklerine göre optimize etmek istemektedir. Aynı zamanda bazı cihazlarda ana ekranda işlem yapmaya çalışılırken ‘Touchwiz durduruldu’ hatası ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bu nedenle Touchwiz ayarlamaları yeniden yapılandırılabilmektedir. Ayarlar – Uygulama Yöneticisi – Touchwiz seçiminden sonra Ön Belleği Sil ve Veriyi Sil işlemleri sırasıyla gerçekleştirilerek Touchwiz yeniden yapılandırılabilmektedir. Bu işlemlerden sonra ana sayfadaki verilerin tamamen silineceği unutulmamalıdır. Wİdget ve kısayollar yeniden düzenlenecektir.

Touchwiz Nedir

Note Serisinde Anasayfa Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür

Samsung mobil cihazların amiral gemisi niteliğindeki Note serisinde Touchwiz Durduruldu hatası ile sık sık karşılaşılmaktadır. Aynı zamanda telefonun yavaşlamasına ya da kasılmasına neden olan touchwiz, yeniden ayarlanarak ya da kaldırılarak çözüme ulaşılmaktadır.

Galaxy S8 ‘de Touchwiz Deneyimi

Samsung Galaxy S serisinin en son modeli olan Samsung Galaxy S8’de ise son günlerde Android 8.0 Oreo güncellemesinin gelecek olması kullanıcıları ve teknoloji severleri bir hayli heyecanlandırıyor. Daha uzun pil ömrü ve güvenlik iyileştirmelerinin beklendiği son Android güncellemesinde aynı zamanda Touchwiz deneyiminde de yenilikler bekleniyor. Samsung yetkilileri kullanıcıları bu konuda sürpriz beklediğini belirtiyor.

Kullanıcıların uzun süredir hem tasarım hem de yazılım özellikleri bakımından Samsung!a yakıştırmadığı Touchwiz son yıllarda birçok yenilikle birlikte sunuluyor ve kullanıcıların son derece keyifli bir şekilde Samsung deneyimi yaşamalarını olanak sağlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ