Mobil Uzman

Throw Back Thurs Days (#tbt ne demek)

Throw Back Thurs Days (#tbt ne demek)

İnternet kullanımının yaygınlaşması, sosyal medya uygulamalarının çoğalması ve kullanıcı kitlelerinin her geçen gün artması ile birlikte yeni akımlar da ortaya çıkıyor. Özellikle fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olan Instagram’da gün geçmiyor ki yeni bir akım, yeni bir güncelleme yaşanmasın. Son aylarda Instagram kullanıcılarının sıklıkla ortak olduğu akım tbt akımıdır. Bu akım ile kullanıcılar geçmişe bakış atarak önce çekildikleri fotoğraf ve video deneyimlerini #tbt etiketi altında paylaşabiliyorlar.

Throwback Thursday

Tbt’nin açılımı Throwback Thursday’dir. Genellikle Perşembe günleri geçmişte çekilen fotoğrafların paylaşılması olarak açıklanabilen akımla; kullanıcılar çocukluk, düğün, doğum günü gibi geçmişe dönük hatırlamak ve takipçileri ile paylaşmak istedikleri anılarını #tbt ya da #throwbackthursday etiketleri ile paylaşıyorlar.

Throwback Thursday Türkçesi

Perşembe gününe dönüş gibi çevrilebilen Throwback Thursday ile kullanıcılar her Perşembe günü ister yakın geçmiş ister uzak geçmişten birçok fotoğraf ve video paylaşımında bulunabiliyor. Instagram Hikaye’de de paylaşılabilen bu fotoğraf ve videolar yine #tbt, #throwbackthusday etiketleri ile paylaşılabiliyor.

Throw Back Thurs Days (#tbt ne demek)

Throwback Ne Demek

Tbt akımı popüler olmaya başladığı zaman birçok kullanıcı throwback ya da throw back terimlerinin ne demek olduğunu merak ediyordu. Throwback İngilizce bir kelimedir ve gerileme, geriye dönme olarak Türkçe’ye çevrilmektedir.

Tbt Ne Demek Açılımı

Tbt ise Throwback Thursday kelimelerinin kısaltılmış şeklidir. Instagram’ta özellikle de son aylarda adeta bir çılgınlık hale gelen bu akımın neden Perşembe günü ile ilişkilendirildiği bilinmemektedir.

Throwback Türkçesi

Throwback Türkçesi geriye ve geçmişe dönme olarak çevrilmektedir. Anıların takipçilerle paylaşılmasını tek bir güne ve birkaç etiket içerisini sığdırılması tüm dünyada kabul görmesi şaşırtıcı bir durum olsa da bilgi ve deneyimlerin globalleştiği içinde bulunduğumuz dönemde her şey mümkün gibi görünüyor.

Tb Ne Demek Instagram

Instagram her geçen gün kullanıcılara sunduğu farklı ve yeni güncellemeler ile kullanıcılar da her geçen gün oluşturdukları akımlar ile bu sosyal medya uygulamasının vazgeçilmez bir mecra olmasını sağlıyor. Son günlerde markaların da kullanmaya başladığı Instagramda artık satış da yapılabiliyor. Instagram hakkında yeni haber ve güncellemeleri buradan duyurmaya devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ