Mobil Uzman

Telegram Hesap Silme, Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

Telegram Hesap Silme, Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

Mesajlaşma Uygulaması Olan Telegram

Telefon uygulamaları arasında birden çok mesajlaşma uygulaması bulunmaktadır. Bunlardan biri de telegram ismindeki uygulama olmaktadır. 2013 yılının ağustos ayında ilk kez kullanılmak üzere kullanıcılarına hizmetine sunulmuş bulunmaktadır. Mesajlaşmanın yanı sıra ses, fotoğraf, belge ve video gönderimi de yapılma imkanı yer almaktadır. Uçtan uca şifreleme yöntemi ile mesajlar gizli olarak kalmaktadır. Pek ismi duyulan bir uygulama olmasa da temel düzeyde belirli bir kitleye hitap etmektedir. Popüler olmaması ile birlikte bazı kullanıcılar memnun kalmadığı için ya da başka sebeplerden kaynaklı olarak uygulamayı silip telefonlarından kaldırmak istemektedir. Bunun için ise kullanıcıların tercihine bırakılan bir kaç şekilde telegram hesabını silme imkanı bulunmaktadır.

Telegram Hesap Silme, Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

Hesabın Silinmesi İçin Yapılması Gerekenler

Bir kaç basit yöntem ile telegram hesabını kapatma işlemi gerçekleşmektedir. İlk olarak uygulamayı açtıktan sonra ayarlar bölümüne girilmesi gerekmektedir. Daha sonra karşıya çıkan simgelerden gizlilik ve güvenlik seçeneği seçilmelidir. Bir sonraki pencerenin en alt kısmında hesabı kapatmaya dair seçenekler gelmektedir. Burada kapatmaya dair farklı seçenekler sunulmaktadır. Belli bir süre kullanımdan sonra hesabın otomatik olarak kapatılması söz konusu olmaktadır. En az olarak 1 aylık kullanımdan sonra otomatik silinme butonu yer almaktadır. Bundan sonra ise uygulamadan çıkılarak telefondan kaldırma işleminin yapılması icap etmektedir. Sonrasında örneğin bir aylık süreç seçilmiş ise bir ay uygulamaya girilmemesi gerekmektedir. Akabinde bir ay sonra mesajlar, uygulama içinde yapılan bütün hareketler otomatik ve kalıcı olarak silinmektedir.

Alternatif Silme Yöntemi

Önceki anlatılan yöntem karışık gelenler için farklı bir metot daha bulunmaktadır. Bunun için şu adımların izlenmesi gerekmektedir. Uygulama içinden herhangi girilmesi gereken bir yer bulunmamaktadır. İnternet üzerinden yapılan bir işlem bulunmaktadır. Telegram hesap silme şeklinde arama motorlarına yazıldığında bunu yapan birden çok sitenin olduğu görülmektedir. Buradaki sitelerden birine girmek sureti ile silme işlemini gerçekleşmektedir. Site içinde kişiden istenen bazı bilgiler bulunmaktadır. Telefon numarası ve uygulama bazında gerekli bilgiler açılan site ekranında doldurulduktan sil butonuna basmak gerekmektedir. Sonrasında ise telegram uygulaması içinde kişiye ait olan her şey kaldırılmış olmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ