Mobil Uzman

Telefonun Ekranına Hava Durumu Getirme (Android -İphone)

Telefonun Ekranına Hava Durumu Getirme (Android -İphone)

Çoğu akıllı telefon kullanıcısı bugün bir kol saati olmadan dolaşıyor. Bunun nedeni sadece telefonlarının zamanlarını göstermesi değil, aynı zamanda bekleyen veya yapılması gereken faaliyetlerin bir yapılacaklar listesini de göstermesidir. Yine, zamanı gösteren bir dizi widget ile, zamanı ve ilgili etkinlikleri öğrenmek için telefonunuzu her an açmanız gerekmez.

İOS (İphone) Telefon Ekranına Hava Durumu Getirme

IPhone’daki Apple Hava Durumu uygulaması otomatik olarak konumunuzu alır ve bulunduğunuz yerdeki mevcut hava durumunu ve sıcaklığı görüntüler. Bununla birlikte, çok fazla aktif konum servisi internet hızını yavaşlatabilir ve pilinizi boşaltabilir. Aşağıdaki adımlar, iPhone hava durumu uygulamanızda varsayılan bir konum belirlemenize ve bulunduğunuz yerdeki mevcut hava durumunu ve sıcaklığı her zaman bildiğiniz halde sinir bozucu güç tüketenleri kapatmanıza olanak tanır.

Hızlı Özet

  1. Ayarları açın .
  2. Bildirimler’e dokunun .
  3. Haberler’e dokunun .
  4. Kilit Ekranını Göster’i Aç
  5. Ana Sayfa düğmesine dokunun .
  6. Sağa hızlıca kaydırın ve Düzenle’ye dokunun .
  7. Hava Durumu’nun yanındaki Tap öğesine dokunun .
  8. Bitti’ye dokunun .

 ‘Her Zaman’ için Hava Durumu Ayarını Ayarlayın

Hava Durumu widget’ı nasıl çalıştığı için Hava Durumu uygulamasının konumunuza her zaman erişmesine izin verilmesini gerektirir. Çalışacağından emin olmak için Ayarlar uygulamasını açın. “Gizlilik” e, ardından “Konum Servisleri” ye dokunun. Alt kısımdaki “Hava Durumu” nu seçin, ardından “Her zaman” işaretli olduğundan emin olun.

Rahatsız Etmeyin

Widget’a Rahatsız Etmeyin’deki Uyku Modu’ndan erişilebildiğinden, Rahatsız Etmeyin için bir zaman aralığı planlamanız ve “Yatak Zaman Modu” nun açık olduğundan emin olmanız gerekir. Bu zaman bittiğinde, ekranınızda hava durumu widget’ı görünür ve “Günaydın” veya “İyi Öğleden Sonra” gibi bir karşılama uyandırma mesajı görüntülenir.

Eylemde olan Widget’ı Kontrol Edin

Tek yapmanız gereken uyanmaktır (eğer gerçek uyandırma saatiniz için ayarlıyorsanız) Hava durumu widget’ınıza! Rahatsız Etmeyin zaman çerçevesinin dışında iPhone’unuzun ekranını ilk kez uyandırdığınızda, Hava Durumu widget’ının yanı sıra “İyi [Gün / Gece] Zamanı” mesajıyla karşılanacaksınız.

Telefonun Ekranına Hava Durumu Getirme (Android -İphone)

Android Telefon Ekranına Hava Durumu Getirme

Android telefonlar da hava durumu otomatik olarak konumunuzu alır ve bulunduğunuz yerdeki mevcut hava durumunu ve sıcaklığı görüntüler.

 Hızlı Özet

Widget’ı yerleştir için boş bir alan bulun.

Boş alana basın ve basılı tutun, ardından Widget’lar öğesine dokunun.

İstediğiniz widget’ı seçin ve basılı tutun.

Widget’ı boş alanda serbest bırakın.

Widget şimdi görüntüleniyor.

Ana ekrana basitce bir widget eklemek için, Ana ekranda yer alan boş bir alana dokunup basılı tutun ve ardından ekranın altındaki Widget’lara dokunun . Mevcut bir widget’a dokunup basılı tutun. Widget’ı ekrana yerleştirin ve belirtilen pozisyonda Giriş ekranına eklemek için bırakın. Widget çok büyükse şu mesajı alırsınız: “Bu sayfada daha fazla yer yok.” Cihaz daha sonra widget’i gerekli alana sahip bir Ana ekrana yerleştirmeye çalışacaktır.

Bir widget’ı silme

Bir widget’ı Giriş ekranından silmek için widget’a dokunup basılı tutun. Widget’ı ekranınızın üst kısmındaki Kaldır (sil) çubuğuna sürükleyin ve serbest bırakın. Widget, Ana ekrandan kaldırılacak, ancak Ana ekranınıza geri koymak istediğinizde, Widgets sekmesinde hala mevcut olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ