Mobil Uzman

Telefonumda Uygulama Gizleme (Nasıl Yapılır)

Telefonumda Uygulama Gizleme (Nasıl Yapılır)

Tanımadığınız kişilerin telefonunuzun ekranına girip kurcalamasından rahatsız mı oluyorsanız, öyleyse uygulamaları nasıl gizleyeceğinizi bilmelisiniz. Kilitli ekran bildirim iletilerini devre dışı bırakmak ve makine parolası ilave etmek kesinlikle önerilen değişik alternatiflerden biridir. Ancak Android telefonda uygulamaları saklamak kesinlikle tercih edilen ve önerilen yöntemdir.

Akıllı Telefonlarda Uygulama Gizleme

Sohbet uygulamaları, Onion tarayıcıları, VPN’ler, özel e-posta hizmetleri, bahis hizmetleri ve bankacılık uygulamaları gibi bir hayli şeyi başkalarının gözünden saklamak isteyebilirsiniz. Gerçekten gereksiniminiz olan şey, özel uygulamalarınızı bir parmağınızın hareketiyle saklamak ve daha sonra süratli bir biçimde geri getirmek için kullanılan bir taktiktir.

Telefonumda Uygulama Gizleme

Telefondaki Uygulamaları Devre Dışı Bırakarak Gizleme

Şu anda, Android uygulamaları saklamanın tercih edilen yolu, onları devre dışı bırakmak ve gerektiğinde yeniden aktifleştirmektir. Saklanacak çok rakamda uygulamanız olduğunda bu yöntem can sıkıcı olabilir. Öncelikle her bir uygulamayı ayrı ayrı devre dışı bırakmanız ve daha sonra bunların hepsini tek tek aktifleştirmeniz gerekir. Buna ek olarak bir uygulamayı devre dışı bırakmak tüm bilgilerinizi ve güncel yazılımlarınızı silecektir. Böylece yine aktifleştikten sonra yeniden güncellemeniz ve ayarlamanız gerekecektir. Şunu söylemek gerekirse uygulamaları istemeden görünmez yapmak için daha süratli bir taktik gereklidir.

Program Yükleyerek Uygulama Gizleme

Tercih edilen ve basit olan uygulama başlatıcısını kullanmak istemezseniz, başka bir uygulamanın desteğiyle uygulamalarınızı saklamayabilirsiniz. App Lock uygulamalarınızı parolalar, desenler ve parmak izi kilitlerini kapsayan muhtelif alternatiflerle gözetmek için fiyatsız ve basit bir mekanizma sunar. Ayrıca fotoğrafları ve videoları gizlemenize bile destek olur. İndirme prosedüründen sonra, geçmiş parolanızı veya deseninizi seçin. Bunu kesinlikle hatırlayın, aksi takdirde değişik uygulamalara ulaşmak için App Lock uygulamasını silmeniz ve tekrar yüklemeniz gerekecektir. Marketteki uygulamaların yanı sıra, tarayıcı ve kamera dahil olmak üzere sistem uygulamalarını bile saklayabilirsiniz. Sürekli olarak cihazınızı biri kurcalıyorsa veya telefonunuzu aralıksız ödünç veriyorsanız bunlar gerçekten kullanışlı özelliklerdir.

Uygulamaları Başlatıcı İle Gizlemek

Android başlatıcısı indirme, özel uygulamalarınızı saklamanın en iyi yoludur. Apex Launcher bu uygulamalardan biridir ve gizleme işlemini basitçe gerçekleştirmenize destek olabilir. Launcher ayrıca duvar kağıdı ve öteki özellikler açısından görsel olarak ilgi çekicidir. Uygulamayı indirdikten ve süratli bir yükleme yaptıktan sonra, ana ekranda Apex ayarlarını görebilmeniz gerekir. Programı başlattıktan sonra, uygulamalarınızı saklamak için Apex’i varsayılan başlatıcı olarak ayarlamanız gerekir. Ayarlar kısmında varsayılan uygulama öğesinden başlatıcıyı seçerek her zaman gözde başlatıcınız ve Apex arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca tüm uygulamaları tek bir yerde gizlemek için uygulama çekmecesi özelliğini de kullanabilirsiniz. Apex programına girdiğinizde saklı uygulamalarınızı gizlemek için yeni bir klasör oluşturmayı seçebilir veya saklı uygulamalar alternatifini seçebilirsiniz. Saklı uygulamaları seçtikten sonra, diğer ekranda telefonunuzda yüklü uygulamaların bütün listesini göreceksiniz. Uygulamaları tek tek seçerek saklamanız yeterlidir. Bu işlemden sonra saklı uygulamalar artık başarılı bir biçimde saklanıp ve telefonunuzun ana ekranında görünmez olacaktır. Onları geçici olarak yeniden görüntülemek için unhide butonuna basmanız yeterli olacak.

Nova Launcher Programı İle Uygulama Gizleme

Nova Launcher uygulamaları başarılı bir biçimde saklamanıza izin veren başka bir başlatıcı uygulamasıdır. İstenmeyen uygulamaları gizleme mekanizması aynı kalır. Ancak evvelki alternatifin aksine, saklama özelliği fiyatsız gelmez. Kesinlikle fiyatlı versiyonu satın almanız gerekir.

Telefonumda Uygulama Gizleme

Uygulama Gizleme Programları Nerede Bulunur?

Genellikle Akıllı telefonlara göre olan uygulamalar her zaman Google Play Store üzerinde mevcuttur. Eğer gizli olmasını istediğiniz bir uygulamanız varsa hemen indirme mağazasına girerek yüzlerce adet gizleyici programlardan birini indirerek yükleyebilirsiniz. Fakat kesinlikle puanı yüksek ve en çok indirilen programı yükleyin. Çünkü Google Play Store mağazası gibi çok güvenli bir program platformu olsa bile cihazınıza zarar verebilecek çok sayıda program yazılımı vardır. Bu nedenle her zaman tercih edilen programları indirip kurun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ