Mobil Uzman

Telefon Sim Kartı Görmüyor, Okumuyor Sorunu ve Çözümü

Telefon Sim Kartı Görmüyor, Okumuyor Sorunu ve Çözümü

Telefon Sim kartı görmüyor ve okumuyorsa sorunu her Akıllı telefon kullanıcılarının karşılaşacağı durumlardan bir tanesidir. Telefon sim kartımı tanımıyor sorunu çözülebilir bir sorun olması nedeniyle fazla telaş yapılmaması gerekir. Telefon sim kartı hatası öncesinde akıllı telefonların yavaş yavaş gelişmeye başlamaya dönemlerde Sim kartları oldukça büyüktü ve takıp çıkarması çok kolaydı. Ancak teknolojinin ilerlemesi ve telefonların küçülmesi nedeniyle orantılı olarak sim kartları küçüldü. Hâl böyle olunca Micro sim kartları küçülünce sorunlar ardı sıra gelmeye başladı.

Telefon Sim Kartı Görmüyor, Okumuyor Sorunu ve Çözümü

Telefon Sim kartı Görmüyor Hatası nasıl düzeltilir?

Telefonunuz açık iken sim kart okunamıyor tarzı bir hata alıyorsanız aklınıza ilk gelecek olan durum Sim kartınızın yuvasından oynamış olma ihtimalidir. Cep telefonunuzun arka kapağını açtıktan sonra sim kartınızı yerinden çıkarın. Çıkardıktan sonra tekrar, doğru bir şekilde sim karta zarar vermeyecek şekilde yuvasına takın. Büyük ihtimal sorun çözülmüş olacaktır. Çünkü Akıllı telefonlarda sarsıntıdan kaynaklı Sim kartı yuvası oynayabiliyor.

Kartınızı çıkartıp tekrar taktıktan sonra sorun çözülmediyse sim kartınız takılı halde telefonunuzu kapatıp yeniden başlatın. Telefonunuz kapatıp açtıktan sonra PİN kodu isterse sorun ortadan kalmış olacaktır. Sim kart bulunamadı şeklinde tekrar hata alırsanız eğer yapmanız gereken Sim kart yuvasını çıkartıp Sim kartı üflemek. Herhangi bir toz ve toz benzeri maddeler okumama sorununa neden olmaktadır.

Bu çözüm yollarını denediniz baktınız halen olmadı ise başka bir kişinin SIM Kartını telefonunuza takın. Başka bir kişinin SIM Kartını telefonunuza taktığınızda sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa sizin SIM kartınız bozulmuş demektir. Başka bir sim kartı çalışıyor ve sizin sim kartınız çalışmıyorsa telefon sim kartı görmüyor sorununun çözümü yeni bir sim kartı almak olabilir. Yeni bir SIM Kartı almak sorununuzu tamamen çözecektir. Yeni SIM Kartı aldığınızda bile halen Telefon Sim kartı Görmüyor hatası alıyor iseniz telefonunuzu servise göndermelisiniz.

Telefon sim kartı alıyor ise şebeke sorunu yaşayan kullanıcılar için öneriler

Şebeke sorunu en çok karşılaşılan sorunların başında gelmektedir. Ne yazık ki insanlarımız çeşitli oyunlar oynamak için adeta bu konulara fazla aldırış etmemektedirler. Oysa bu durum araştırılsa ve en iyi sonuç alınsa bu durumdan rahatlıkla kurtulabilirler. Şebeke sorunu fabrika odaklı bir durumdur. Manuel şebeke araması yapın. 2G ve 3G açık ise kapatın. Aynı operatörü kullanan bir başka kullanıcıda sorun var mı yok mu onu öğrenmeye çalışın. En son adım ise cihazınızı fabrika ayarlarıyla sıfırlamanız gerekecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ