Mobil Uzman

Telefon Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Telefon Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Telefon şarj olmuyor diye paniğe kapılmayın. Akıllı telefonların şarj olmama sorununun çözüm yöntemlerini sizler için paylaştık.

Telefonun şarj olmaması gibi durumlarda iki önemli durum ön plana çıkar öncelikle sorunun bu iki faktörden hangisinde olduğunu bulmamız gerekir yoksa sorunu en başından bulamasak yanlış yola girmişiz demektir. Bunlardan birincisi olan sorun donanımsal bir sorun mu? İkincisi ise yoksa yazılımsal bir sorun mu? Donanımsal bir sorun varsa yani bu şarj aleti olabilir veya cihazın kendisi de olabilir fakat bunu servisin çözeceğini daha sağlıklı bulmaktayız. Yazılımsal bir sorun oluşmuş ise şimdi anlatacaklarımız aslında tam size göre bir konu olacaktır.

Telefon Şarj Olmuyor Ne Yapmalıyım?

  • Adaptörünüzü veya USB kablonuzu ilk önce mutlaka kontrol ediniz. Kullandığınız aksesuar arızalanmış olabileceği için ilk işlemi Usb kablonuzu veya adaptörünüzü kontrol ederek başlayın. Daha önce sorunsuz bir şekilde çalışan USB kablosu bir gün sonra çalışmıyor olabilir sonuçta elektronik bir parça olduğu için her an bozulma riski de fazladır. Farklı bir USB kablo ve Adaptör kullanarak Akıllı telefonlar genelde 1.8A gücünde şarj enerji gücü ile şarj edildiğini söyleyebiliriz. Markası hiç önemli değil yeter ki orjinal bir adaptör ve USB kablo kullanarak telefonunuzun şarj olmasını sağlayın. Şunu asla unutmayın, Telefonunuzu şarj ettiğiniz zaman USB Kablo ve Adaptör aşırı derecede  ısınacağı için hiçbir şekilde paniğe sebep olmayın ve paniğe kapılmayın. Aşırı ısınan kabloyu bükerek katlayarak kaldırmayın kablonun soğumasını bekleyin veya katlamadan ve bükmeden kaldırarak kablonuzu saklamanız kablonuzun uzun süreli kullanımı açısından çok önemli bir faktör olmaktadır.
  • Akıllı telefonunuz şarj olmuyorsa yapacağınız ilk işlem Hard Reset atma işlemi ile başlıyor olacağız. Oldukça kolay olan bu işleme başlamadan önce Galeri veya Rehber gibi önemli verilerinizin yedeğini almanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz. Çünkü bu işlemden sonra tüm verilerinizin silineceğini ve telefonunuzun fabrika ayarlarına dönerek sıfırlanacağını belirtmek isteriz. Yazılımsal olarak sistemde oluşan hata var ise yeniden yapılandırılacaktır ve temiz bir yazılıma sahip olacağınızın garantisini vermekteyiz.

Telefon Şarj Sorunu

Telefon Şarj Olmuyor Çözüm Önerileri

  1. İlk önce akıllı telefonunuzu kapatınız.
  2. Ses kısma ve power tuşuna  aynı anda basılı tutarak bir süre bekleyiniz.
  3. Telefonunuzun logosunuz gördükten sonra elinizi Power tuşundan çekip ses kısma tuşuna 2 sn kadar daha basılı tutarak lütfen bekleyiniz. Yani tekrar power tuşuna basmanız gerekecektir.
  4. Karşınıza bir ekran çıkacak Ses kısma tuşu ile yes şeçeneği üzerine geliniz daha sonra power tuşu ile seçim yaparak işlemlerinize devam edebilirsiniz. Hard Reset işlemi başlayacaktır işlem yaklaşık 5-10 dk kadar sürecek ve telefonunuz yeniden başlayarak hard reset işlemi bitmiş olacaktır.
  • Her şeyden önce kesinlikle ama kesinlikle konusunda uzan bir kişiden destek almanızı önermekteyiz. Bazen öyle durumlar oluşabiliyor ki üstesinden gelemiyoruz, zorlanıyoruz ve yapamıyoruz. Böyle durumlarda bir uzmandan yardım almanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz. Akıllı telefonlar konusunda uzman servisler size bu konuda yardımcı olacağının garantisini vermekteyiz. Yetkili servisinizden destek almak için telefonunuzun yetkili servis sayfasında iletişime geçerek gerekli desteği almış olacaksınız.
  • Sizde şarj olmama sorununa çözümleriniz varsa yorum olarak bize iletip insanların daha kolay bir yöntem ise sorunlarını çözmesinde yardımcı olabileceksiniz.

::Bu Aksesuarla Şarj Etme Desteklenmiyor Hatasının Çözümü

İçindekiler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ