Mobil Uzman

Taksitle Telefon Almak Mümkünmü? 2018

Taksitle Telefon Almak Mümkünmü? 2018

Günümüzde cep telefonu denilince akla günlük yaşamın büyük bir alanını kapsayan ve lüksten öte ihtiyaca yönelik bir ürün akla geliyor. Aynı zamanda birçok markanın çok çeşitli telefon modelleri de her geçen piyasaya sunuluyor. Son yıllarda devletin uygulamaya soktuğu yeni düzenleme nedeni ile ise mobil cihazlarda taksitli alışveriş seçeneği kaldırılmış durumda. Bu nedenle nakit parası olmayan kişiler telefon almak için para biriktirmesi gerekiyor. Ancak Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom operatörleri cihaz satışını taksitli bir şekilde yapmakta ve faturaya 24 ay ila 36 ay vade seçenekleri ile yansıtabiliyor.

Taksitle Telefon Almak Mümkünmü? 2018

Kredi Kartsız Taksitle Telefon

Kredi kartı ile taksitlendirme işlemine de izin vermeyen sistem kullanıcıları kredi kartsız taksitle telefon almaya yönlendiriyor. Birtakım kuruluşlar bu hizmeti kağıt üzerinden senet ile birlikte gerçekleştiriyor ancak faiz oranlarını çok yüksek belirliyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar Vatan Bilgisayar, Teknosa, Media Martkt gibi güvenilir ve kurumsal şirketlerden anlaşmalı bankalardan kredi çekme işlemi ile telefon alabiliyor.

Taksitli Telefon Alma Media Markt

Media Markt Denizbank ile anlaşma yaparak kullanıcılara taksitli telefon alımı imkanı sağlıyor. Farklı telefon markalarına farklı kampanyalar uygulayan Media Markt’tan; 10 ay vade ile telefon alınabiliyor.

Vatan Taksitli Telefon

Vatan bilgisayar ise taksitli telefon alma imkanını Akbank ve Odea Bank ile yaptığı anlaşma ile birlikte sağlıyor. 9 ay taksit yapılabilen bu sistemde faiz oranları oldukça düşük olmakla birlikte her marka ve modelde geçerli olabiliyor.

Teknosacell Telefon Alma Şartları

Vodafone, Turk Telekom ve Turkcell’in telefon taksitini faturaya yansıtarak kullanıcılara sağladığı imkanlardan bahsetmiştik. Teknosa’da bu tarz bir uygulama ile taksitli telefon alabilmeye olanak sağlıyor. Teknosacell ile cihaz almak için üzerinize kayıtlı bir sabit fatura ile Teknosa mağazalarından kredi limiti öğrenilmesi gerekiyor. Telefon numarasının Teknosacell’e taşınması gereken bu sistemde de telefon taksiti aylık faturaya yansıtılıyor.

Taksitle Telefon Almak Mümkünmü? 2018

Teknosa Taksitli Telefon Alma

Bazı kullanıcılar kullandıkları operatörden memnun oldukları için numara taşımak istemiyor. Bu durum için Teknosa’nın getirdiği çözüm İNG Bank’tan mağazadan çıkmadan alınabilen kredi çözümü sunuluyor.

Taksitli Telefon Satışı Yapan Mağazalar

Taksitli telefon satılan mağazaları kısaca açıklamaya çalıştık. Vodafone, Turkcell, Turk Telekom ve Teknosacell gibi operatörlerin kampanyalarına dahil olarak ya da Teknosa, Vatan Bilgisayar ve Media Markt gibi kurumsal mağazalar aracılığı ile anlaşmalı bankalardan kredi çekilerek alınabilmektedir. Ancak bu durumda kredi notunun ya da geçmiş faturalarınızı geciktirmeden ödemeniz gerekiyor. Vodafone telefon alma sorgulama işlemi için ise Vodafone müşteri merkezlerine giderek hangi cihazı kaç ay vade ile alınabileceğinin öğrenilmesinin yanı sıra internet sitesinden bireysel kullanıcı girişi yapılarak da öğrenilebilmektedir. Taksitli telefon kampanyaları her operatörde ya da kurumsal mağazada farklılık gösterebilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ