Mobil Uzman

Swarm Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Swarm Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Mobil cihazların çok çeşitli olması, internet kullanımının yaşamın her alanında deneyimlenmesi ve artık sosyal medya uygulamalarının insanın kendini ifade etme biçimi olarak sayılması ile günden güne yeni uygulamalar ve yeni fikirler geliştiriliyor. Bununla birlikte birçok kişi Facebook, Instagram, Twitter gibi deneyimlerin paylaşıldığı sosyal medya araçlarının yanı sıra Swarm ve Foursquare kullanıcıların birbirlerine öneride bulunabileceği uygulamaları da kullanıyor. Swarm ve Foursquare uygulamaları; kullanıcıların yer bildirimi yapmak için kullandığı uygulamalardandır. Ancak kimi zaman kullanıcılar bir uygulamanın arayüzünden ya da kullanılabilirliğinden memnun kalmıyor, sıkılıyor ya da artık ihtiyaç duymuyor ve uygulamadan hesabını silmek istiyor. Bu yazıda Swarm ve Foursquare hesaplarının nasıl silinebileceğini anlatacağız.

Swarm Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Foursquare Hesabı Silme

Foursquare ya da Swarm hesaplarının uygulama üzerinden silinmesi şu an için ne yazık ki mümkün değildir. Bilgisayardan Foursquare’da oturum açıldıktan sonra https://tr.foursquare.com/delete_me linkine tıklamak gerekiyor. Açılan sayfada kullanıcıya hesabını neden silmek istediği soruluyor. Herhangi biri seçilerek ‘Delete Account’ butonuna tıklanması Foursquare hesabının silinmesi için yeterli olmaktadır.

Swarm Hesabı Silme iPhone

Swarm hesabının silinmesi Android ya da iPhone cihaza yüklü olan uygulama üzerinden mümkün değildir. Ancak iPhone cihazınızda tarayıcı üzerinden Swarm hesabını silme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Foursquare web sitesi üzerinden oturum açtıktan sonra ve hesabınızı neden silmek istediğiniz ile ilgili soruyu cevapladıktan sonra hesap pratik bir şekilde silinebilmektedir.

Swarm Hesabı Silme Telefondan

Swarm hesabının telefonda yüklü olan Swarm uygulaması üzerinden silinemediğini daha önce belirtmiştik. Ancak telefon üzerinden Swarm hesabının silinmesi telefonda tarayıcı aracılığı ile Foursquare hesabına giriş yapılarak ve https://tr.foursquare.com/delete_me linkinde gerekli işlemleri yerine getirerek mümkün olabilmektedir.

Swarm Şifremi Unuttum

Mobil cihazlarımızda yüklü olan uygulamaların giriş bilgilerini hatırlaması sebebi ile birçoğumuz özellikle de sosyal medya uygulamaları için belirlediğimiz kullanıcı adı ve şifre gibi giriş bilgilerimizi hatırlamıyoruz. Swarm kullanıcılarının birçoğu şifre bilgilerini unutmaktadır. Bu durumda; https://tr.foursquare.com/forgot_password linkine tıklayarak telefon ya da mail adresine şifre yenileme linki talep edilebilmektedir.

Swarm Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Swarm Hesabı Kurtarma

Yukarıdaki link aracılığı ile talep ettiğiniz bilgiler mail adresinize gelmiyor olabilir. Böyle durumlarda öncelikle mail hesabınızın Spam klasörünü kontrol ediniz ya da kayıt olduğunuz mail adresini hatırlamıyorsanız https://support.foursquare.com/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=7200 linki aracılığı ile Foursquare ile iletişime geçebilirsiniz. Foursquare Swarm ya da geliştirilmiş birçok yer bildirim uygulaması hem kullanıcılar için bir öneri / eleştiri alanı hem de sosyalleşme alanı olarak kullanılmaktadır.

Swarm Mesaj Silme

Birçok kullanıcı Swarm üzerinden gerçekleştirilen mesajlaşmaların nasıl silineceğini merak etmektedir. Swarm girişi yaptıktan sonra mesajlarını silmek istediğiniz arkadaşı geçici olarak sildiğinizde otomatik olarak o arkadaşınızla gerçekleştirdiğiniz mesajlaşmaları da silmiş olursunuz. Maksimum 7 gün saklanan mesajları hemen silmek istiyorsanız tarihi değiştirmeniz de mesajların silinmesi için yeterli olabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ