Mobil Uzman

Snapchat’te Kamera Sorunu Çözümü

Snapchat’te Kamera Sorunu Çözümü

Her geçen gün sosyal medya kullanım oranı büyük ölçüde artış gösteriyor. Facebook ile başlayan sosyal medya deneyimi; Twitter, Instagram ve Snapchat ile yoğun olarak devam ediyor. Gün içerisinde milyonlarca kullanıcı bilgi ve deneyimlerini sosyal medya üzerinden takipçileri ile paylaşarak etkileşim sağlıyor. Kısa video paylaşımına yönelik bir sosyal medya uygulaması olan Snapchat uygulamasında da diğer uygulamalar gibi zaman zaman bazı sorunlar yaşanıyor. Son günlerde kamera sorunu ile gündemde olan Snapchat uygulamasında kullanıcılar bu sorunu nasıl çözeceklerini merak ediyor.

Snapchat uygulamasında kamera sorunu yaşayan kullanıcıların uygulamayı silip tekrar yüklemeleri gerekiyor. Bu işlem işe yaramıyor ise uygulamanın bir önceki versiyonunu yüklemeleri gerekiyor. APK olarak da internet üzerinden bulunabilmesi mümkün. Kamera sorunu eğer hala çözülemiyor ise telefonun hafızasının kontrol edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda uygulama içerisinde Ayarlar – Yönet kısmından verilen izinlerin tamamının kaldırılması da sorunun çözümler arasında bulunuyor.

Snapchat'te Kamera Sorunu Çözümü

Snapchat Siyah Ekran Sorunu

Snapchat uygulamasında kamera sorunun yanı sıra siyah ekran sorunu yaşayan birçok kullanıcı bulunuyor. Siyah ekran sorunun asıl nedeni olarak ise uygulama güncellemesinin tam olarak gerçekleştirilememesi olarak görülüyor. Güncellemeleri kontrol etmek ya da uygulamayı silip tekrar en güncel versiyonunu yüklemek siyah ekran sorununu çözüyor.

Snapchat Fotoğraf Kalitesi

Snapchat uygulamasında birçok kullanıcı fotoğraf kalitesinden şikayetçi. Daha önce fotoğraf kalitesini düşüren uygulama artık Snapchat uygulamasının kullanıcıdan kamera izni istemesi ile kamera özelliğini tam performans kullanabiliyor.

Ön Kamera Yakın Çekiyor

Ön kameranın yakın çekmesinden şikayetçi olan kullanıcıların ise kamera ayarlarını kontrol etmesi gerekiyor. Bununla birlikte uygulamanın kamera izni bildiriminin onaylanması da cihazın kamera özelliklerini tam performans olarak kullanılmasını sağlıyor.

Snapchat'te Kamera Sorunu Çözümü

Snapchat Kamera İzni

Snapchat uygulaması güncelleme yaptığında ya da silinip tekrar yüklendiğinde kamera izni istiyor. Kullanıcıların bu kamera iznine onay vermesi ile uygulama kamera özelliklerinin tamamını çekilen ve Snapchat üzerinden paylaşılan fotoğraf ve videolara yansıtıyor.

Snapchat Video Yeşil Çizgi Sorunu

Snapchat kullanıcılarının birçoğu ise video aşamasında yeşil çizgi problemi yaşıyor ve Snapchat video bozuk olduğunu düşünerek birçok ayarlama yapıyor. Snapchat’in son zamanlarda sıklıkla gelen güncellemelerine izin vererek ve kamera / video ayarlarını yeniden optimize ederek özellikle Snapchat kamerası üzerinde yaşanılan birçok sorun çözümüne ulaştırılabiliyor.

Snapchat Kamera İndir

Kullanılan cihaz Android ise Google Play Store; IOS ise AppStore’dan Snapchat uygulaması indirilerek Snapchat’in sunduğu eğlenceli ve yaratıcı kamerasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nesibe dedi ki:

    Merhabalar ben G4 kullanıyorum uzun zamandır ve snapchat kamerası normal kameraya göre çok daha güzel ve net çekiyordu sonra birden snapchat kamerası benim normal g4 kamerası gibi çekmeye başladı fotoğraf çekmek için normal kamera değil de snap kamerasını kullanıyordum ve bu konuda çok muzdaribim yazılım ve telefon güncellemesine de baktım son sürümü kullanıyormuşum baya silip tekrar yükledim snapchat alpha ya da katıldım ama hiçbir şekilde kamera eski hali gibi çekmiyor ne yapabilirim?

BİR YORUM YAZ