Mobil Uzman

Slayt Yapma Programları (En Yenileri)

Slayt Yapma Programları (En Yenileri)

Öğrencilik yıllarından iş hayatına kadar neredeyse her insanın hayatında yer alan slayt hazırlamak, sunumların önemli bir şekilde sunulması ve aktarılmak istenen bilginin karşı tarafa düzgün bir şekilde aktarılması açısından oldukça önemli bir durumdur. Bu sebeple slayt hazırlamak isteyen insanlar slaytlarını en iyi şekilde gerçekleştirebilecekleri programların arayışı içinde olurlar..

Şu anda piyasada bulunan pek çok slayt hazırlama programı vardır. Ancak kişiler bunların içinde her zaman en iyisini hangisin olduğunu merak etmektedir. Bu sebeple kullanış kolaylığı ve etkili bir sunum oluşturabilmek için kullanılması gereken belli başlı birkaç slayt hazırlama programı bulunmaktadır.

Slayt Yapma Programları

İyi Bir Slayt Nasıl Hazırlanmalıdır?

Kısmen öğrencilik yıllarında genellikle de iş hayatında insanların sık sık yapmak zorunda olduğu slayt, her açıdan oldukça önem taşıyan bir hazırlıktır. Hayatın çeşitli alanlarda bu kadar önemli bir yere sahip olan slaytın doğru programlar sayesinde iyi bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu sebeple İyi bir slayt hazırlamak için ilk olarak slayt yapılacak konu hakkında yeterli bilgi ve donanımın edilmesi gereklidir.

Yeterli bilgi ve donanım elde edildikten sonra konular kendi aralarında gruplanmalı ve buna uygun olarak bir şema düzenlenmelidir. Tüm bu slayta hazırlık aşamalarını yapılmasından sonra belki de dikkat edilmesi en önemli olan konu slayt programının seçimidir. Piyasada birçok slayt programı bulunmasına karşın kişilerin hazırlayacak oldukları slayt en uygun programı özellikleri ve nitelikleri bakımından seçmeleri gerekmektedir. Slayta uygun slayt programının seçimi, etkileyici bir slayt gerçekleştirmenin en kilit noktasıdır.

En İyi Slayt Hazırlama Programları Hangileridir?

Slayt hazırlama programının iyi olması kişilerin kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaç duydukları özelliklere göre değişiklik gösterir. Ancak genel olarak bir değerlendirme yapıldığında en iyi slayt hazırlama programları birinin son zamanlarda Türkiye’de de kullanımı oldukça yaygınlaşmış olan Prezi olduğundan söz edilebilir. Bu programın en belirgin özelliği olarak çok daha az sayfa ile çok fazla şey anlatılabilmesine olanak sağlayan etkileşimli sayfalar özelliği gösterilebilir.

İyi slayt programlarından söz edildiğinde ikinci sırayı Powerpoint ile benzerlik gösteren Google Slides almaktadır. Bu slayt programının dikkat çeken özelliği ise hiçbir indirme işlemi yapmadan çevrimiçi olarak slayt hazırlanmasına imkan vermesidir. Bir diğer iyi slayt programından söz edildiğinde PowToon ile karşılaşmak mümkün olacaktır. Aslen sunum hazırlamak için yapılmış olan bu program sayesinde sunum dışında çok renkli ve eğlenceli animasyonlar yapılabilir ve bunlar sunumlarla birleştirilebilir. Bu program özellikle herhangi bir ürünün tanıtımında ya da reklam yapımında oldukça kolaylık sağlayan bir yardımcıdır.

Son olarak slayt hazırlamak ve düzenlemek adına üretilmiş olan Ezvid’den söz etmek gerekir. Tamamen ücretsiz olan bu program sayesinde kısa bir sürece oldukça etkileyici ve profesyonelce görülebilecek olan slaytlar hazırlamak oldukça kolay olacaktır. Slayttan farklı olarak bu programla kısa filmler dahi hazırlanabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ