Mobil Uzman

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Teknolojinin hayatımızın vazgeçilmez bir konuma geldiği bu günlerde dijital ortamda yaşanan en büyük problemlerden biri şüphesiz ki telefon ve bilgisayarlardan yanlışlıkla ya da kasıtlı olarak silinen, sonrasında pişman olunan fotoğrafları geri getirmektir. Dijital ortamda silinen fotoğrafları geri getirmek aslında o kadarda zor değil. Android ve Iphone cihazlarınız için verilerinizi kaybetmeden önce verilerinizi yedeklediyseniz uygulamaya gerek kalmadan verilerinize ulaşabilirsiniz. Eğer verilerinizi yedeklemediyseniz de çeşitli uygulamalar vasıtası ile kolayca verilerinize ulaşabilirsiniz.

Android Telefonlar İçin Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Yüklenebilir?

Android telefonlarda silinen fotoğrafları geri getirmek için uygulamalardan faydalanmak gerekiyor. Silinen fotoğraflarıza tekrar ulaşmak için 7 – Data Recovery uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama sadece silinen fotoğraflarınız için değil, bu uygulama sayesinden önceden telefonunuzda silinmiş olan belgelere, mesajlara, dosyalara, rehber ve videolara bile rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 7 – Data Recovery uygulamasını kullanmak için öncelikle telefonunuza indirip kurulumunu sağlamalısınız. Kurulumun sağlanmasının ardından uygulamayı başlatmadan önce telefonunuzun hata ayıklama seçeneğini aktif bir duruma getirmelisiniz. Hata ayıklama seçeneğini ayarlar kısmında geliştirici seçeneğinde bulabilirsiniz. Sonrasında uygulamayı başlatılarak android için olan kısma tıklayınız. Uygulama cihazınızda yaptığı tarama işlemini tamamladıktan sonra karşınıza çıkan dosyada her türlü silinmiş öğelerden telefonunuza tekrar kaydetmek istediklerinizi seçerek kaydet butonuna tıklayabilirsiniz.

Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Iphone Telefonlar İçin Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Yüklenebilir?

Iphone telefonlarda Android telefonlarda olduğu gibi Iphone cihazlarında da silinen fotoğrafları kolay bir şekilde kurtarmak mümkündür. İOS 8 ve daha üstü sürüm Iphone cihazlar için en etkili yöntem ‘’ Recently Deleted’’ . Kullanıcının son 1 ay içerisinde sildiği fotoğrafları Recently Deleted ile kolaylıkla geri yükleyebilirsiniz. Recently Deleted özelliğinin kötü yanı sadece 1 ay içerinde silinen fotoğraflara ulaşılabilir olmasıdır. Kalıcı olarak silinen verilere bu özellik ile ulaşılamaz. Iphone cihazlar için diğer bir yöntem ise Leawo Iphone Data Recovery uygulamasıdır. Leawo Iphone Data Recovery uygulamasında Recently Deleted özelliği gibi 30 gün şartı yoktur. Kalıcı silinen fotoğraf ve diğer verilere de erişime imkan veren bu uygulamayı bilgisayara indirerek rahat ve hızlı bir şekilde video, fotoğraf ve belgelerinize ulaşabilirsiniz.

Silinen Fotoğraflara Daha Rahat Ulaşabilmek İçin Ne Yapılabilir?

Sadece fotoğrafların silinmesi durumunda değil telefonunuzun bozulması ve çalınması durumunda da bilgilerini kaybetmemek ve ulaşabilmek adına telefona yedekleme yapmak çok önem arz etmektedir. Cihazdaki verileri yedeklemek verilerin kaybolması ve silinmesine karşı alınabilecek en güçlü önlemdir. Android cihazlarda fotoğrafların yedeklenmesi için ayarlar bölümünde hesapları, ardından Google hesaplarına tıklayarak yedeklenmenin yapılmasını istediğiniz aktif bir Google hesabınızı seçin. Hesabın seçilmesinin ardından Google Fotoğrafları Yedekle seçeneğine tıklayınız. Aynı şekilde bu durum sms, rehber ve diğer verileriniz içinde yedeklemeler vardır. Böylece verilerinizi kaybettiğinizde istediğiniz her an Google hesabınız yardımı ile kolayca verilere farklı bir uygulamaya gerek kalmadan ulaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ