Mobil Uzman

Sarahah Nedir? Sarahah Nasıl Kullanılır?

Sarahah Nedir? Sarahah Nasıl Kullanılır?

Mobil dünyanın gelişmesiyle birlikte her geçen gün yeni fikirler ile birlikte yeni uygulamalar geliştiriliyor. Geliştirilen bu uygulamalardan kimi daha popüler olmadan unutulurken kimisi de çok kısa bir sürede piramidin en başında yer alıyor. Mobil dünya çok hızlı gelişen ve çok hızlı dönüşen bir mecra olmakla birlikte piyasaya sürülen uygulamaların da hayatta kalması ve sürdürülebilir olması temelindeki fikir ve uygulamayı kullanım şeklinin kolay olmasından geçiyor.

İşte son aylarda tüm dünyada popüler olan hatta AppStore’da en çok indirilen uygulamalar listesinde 1 numara oturan Sarahah uygulaması da hem temelindeki fikir hem de yazılımın güçlü, işlevsel ve kullanımın kolay olmasından kaynaklanıyor.

Sarahah Uygulaması; Suudi Arabistanlı bir geliştiricinin ‘Dürüstlük’ kavramını ele alarak tasarladığı bir anonim mesajlaşmayı sağlayan sosyal mecra. İnsanların birbirlerine karşı dürüst olmasını düşleyen bu uygulama İngilizce ve Arapça dilinin hakim olduğu coğrafyalarda çok popüler bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Sarahah Nedir? Sarahah Nasıl Kullanılır?

Sarahah Nasıl Kullanılır Türkçe

Yapım aşamasında bir web sitesi olarak kurulan ve sonrasında popüler olan Sarahah, daha sonra mobil uygulama olarak AppStore’da yayınlanmaya başlamıştır. Sarahah, kişinin çevresinden dürüst ve samimi bir şekilde geri bildirim almasını amaçlamaktadır.

Sarahah Nasıl Kaydolunur?

Sarahah uygulamasına bilgisayardan www.sarahah.com adresinden, AppStore’dan ya da Google Play Store’dan giriş yapılabilmektedir. Kullanıcı adı, doğum tarihi, mail adresi ve şifre bilgilerinin istendiği kayıt aşaması tamamlandığında anonim olarak geribildirimleri alabilir ya da çevredeki insanlarla ilgili düşünceler paylaşılmaktadır.

Sarahah Nasıl Kurulur?

Google Play Store ya da AppStore’dan indirilen Sarahah uygulamasını açarak bilgiler girilip hesap oluşturulabilmektedir. Kullanımı oldukça sade ve basit olan bu uygulama birçok kişi tarafından zararlı olabileceği düşüncesi ile karşılaşsa da gittikçe popüler bir hale geliyor.

Sarahah Nasıl Kayıt Olunur?

Sarahah uygulamasının zorbalığa teşvik edici olması yönünde birçok düşünce ortaya atılmıştır. İnsanlar hakkındaki düşüncelerin anonim şekilde paylaşılması bazı ahlaki ve etik kurallarını aşabileceği tehlikesi ile birlikte kişi psikolojik açıdan olumsuz yönde etkileyebilecek olması eleştirilmektedir. Bu fikirler üzerine Sarahah uygulamasının geliştiricisi bu yönde çalışmalar yapmıştır ve samimi ve iyimser mesajlaşmaların gerçekleşmesi için halen çalışmalar yürütmektedir.

Sarahah Nasıl Açılır?

Sarahah uygulaması hem web üzerinden hem de mobil cihazlarda uygulama olarak kullanılabilmektedir. Kullanıcı adı belirlemek ve mail adresi, doğum tarihi ve profil fotoğrafı gibi alanları doldurmak hesap açmak için yeterlidir.

Sarahah Hesap Açma

Sarahah hesap açma işlemi tamamlandıktan sonra gerek iş gerek okul arkadaşlar ile ya da akraba gibi sosyal çevrelerde insanların dürüst olmasına alan bırakmak gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ