Mobil Uzman

Samsung S10’da Neler Olacak?

Samsung S10’da Neler Olacak?

Samsung 1938 yılında Güney Koreli Byung Chul tarafından kurulmuştur. Kuruluş amacı ise kurutulmuş balık, sebze, meyve satmaktır. Çevre ülkelere kurutulmuş balık, sebze ve meyve satışı ile firma hayatına başlayan Samsung sonraki yıllarda bu işlemlerin yanına un değirmenleri ile şeker makineleri gibi ürünleri dahil etmeye başladı. 1970’li yıllardan sonraki dönemde Samsung firması ağır sanayi endüstrisi ile ilgilenmeye başladı. Günümüzde ise Samsung firması elektrikli ev eşyaları ve akıllı cihaz üretimi ile tanınmakta.

Samsung S10'da Neler Olacak?

Samsung Akıllı Telefonu (S9)

Samsung’un en son çıkardığı telefon ise Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+ ile karşımıza çıktı. S9 Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile tanıtıldı. 4 gb ram ile gelen telefonun 64 gb/ 128 gb ve 256 gb olmak üzere uç farklı depolama alanı seçeneği ile sunuldu. Yüzde 84.2 ekran gövde oranı ile satışa çıkarılan telefonda tek kamera ve çift kamera seçeneği vardı.

Samsung Galaxy S10’da ki Kesin Bilgiler

Samsung Galaxy S10’nun yeni yapılmaya başlanması sebebi ile kesin olarak bilinen fazla bilgi bulunmamakta. Ama bilinen bazı kesin bilgiler mevcut. Bunlardan birincisi telefonun Android 9.0 ile birlikte geleceği yönünde. Kesin olarak öğrenilen haberde ayrıca telefonun Snapdragon’lu versiyonu da bulunacak.

Bunlardan ikincisi telefonun ekran altı parmak izi okuyucu ile çıkacağı yönünde. Note 9 ‘da beklenen ekran altı parmak izi okuyucusunu daha önce bir Çin firması denemişti. Başarılı olup olmadığı tartışılan telefonda istenilen zamanda parmak izi okuması gerçekleşmiyordu. S10’da ise bu sorunun olmayacağı parmak izi okuyucularının geliştirildiği belirtiliyor.

Samsung S10'da Neler Olacak?

Samsung Galaxy S10’da ki Kesin Olmayan Bilgiler

Telefonun yeni çıkacak olması sebebi ile fazla kesin bilgiler bulunmuyor. Kesin olmayan bilgiler ise geniş olanaklara ya dayandırılıyor ya dayandırılmıyor.

-Kesin olmayan bilgilerden birincisi telefonda çentik olacağı yönünde. Geçtiğimiz haftalarda Samsung çentik patenti aldı. Samsung’un çentik patenti alması telefonun çentik ile birlikte geleceği seçeneğini doğruluyor nitelikte.

-Kesin olmayan bilgilerin ikincisi ise telefonun daha gelişmiş bir yüz tanıma özelliği ile piyasaya sürülmesi. S9’un yüz tanıma özelliği bekleneni verememiş ve Iphone firmasının çıkarmış olduğu IPhone X’in gerisinde kalmıştır. Samsung firması bu hatayı düzeltmek için çalışıp yeni çıkaracaklarını Note 9 ve S10’da bu sorunu düzeltecektir.

-Kesin olmayan bilgilerin sonuncusu ise telefonun üç kamera ile geleceği yönünde. Ayrıca telefonun kamerasında üç boyutlu çekim özelliği bulunacak. Üç boyutlu çekim özelliğinin nasıl olacağı hakkında kesin bilgiler bulunmamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ