Mobil Uzman

Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? (Samsung)

Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? (Samsung)

Mobil cihazların insanların hayatına girmesi ve günlük yaşamda vazgeçilmez bir cihaz olmasının yanı kullanıcılara sunduğu imkanlar gün geçtikçe çoğalmakta. Birçok farklı telefon marka ve modelinin sayısı ve çeşitliliği her geçen gün daha da çoğalıyor. Bununla birlikte kullanıcıların ihtiyaç ve isteklerine göre ve her bütçeye uygun cihazlar da piyasaya sürülüyor.

Samsung özellikle ülkemizde en çok tercih edilen mobil cihaz markalarından biri. Gerek cep telefonu gerekse de tabletler ile her bütçe ve kesime uygun birçok modeli bulunuyor. Bununla birlikte Samsung cihazlarda yapılabilecek işlemler de sayılmakla bitmiyor. Bu işlemlerden biri de ekran görüntüsü (screen shot) alma.

Ekran görüntüsü alma işlemi her marka ve model için ayrı şekillerde gerçekleştirilmektedir. Biz de bu yazımızda Samsung cihazlarda nasıl ekran görüntüsü alınır konusunu anlatacağız.

Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ekran Görüntüsü Alma Nedir?

Mobil cihazlarda ekran görüntüsü alma işlemi ekranda ne görülüyorsa telefonun özellikleri dahilinde kaydetme anlamına gelmektedir. Kısaca ekranın fotoğrafını çekme ve Galeri bölümüne kaydedilerek gerçekleştirilen işleme aynı zamanda Screen Shot alma da denilmektedir.

Samsung Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung’un ekran görüntüsü alma işlemi Galaxy modellerinin hepsinde aynıdır. Galaxy Note 2, Galaxy S4 Active, Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S4, Galaxy Note 3, Samsung Galaxy S7, Galaxy Note 4 ve Samsung Galaxy S5 modellerinde aynı işlemleri uygulayarak ekran görüntüsü alınabilmektedir.

Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Android işletim sistemi günümüzde birçok kişinin kullandığı bir işletim sistemidir. Açık kaynaklı olması ve her türlü kişiselleştirmeye olanak tanıyan Android işletim sistemi ile çalışan cihazlarda ekran görüntüsü işlemi de uygulanabilmektedir. Samsung Galaxy modellerinde uygulanan ekran görüntüsü alma işlemi Android Kitkat, Android Lollipop, Android Marshmallow, Android Nougat ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümlerinde de geçerlidir.

Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? (Samsung)

Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ekran görüntüsü alma işlemini Samsung cihazlarda gerçekleştirebilmek için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki şu şekildedir;

  • Güç düğmesi ile Menü düğmesine aynı anda basılarak beklenmesi; bu yöntem ile ekran görüntüsü fotoğraf çekme sesi ile gerçekleşmektedir. Galeri bölümünde aldığınız ekran görüntüsüne ulaşabilirsiniz.
  • Ekran yakalamak için gerçekleştireceğiniz küçük bir ayarlamadan sonra avuç içi ile ekranı taradıktan sonra ekran görüntüsü almanız çok kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için Ayarlar – Hareketler ve İşaretler – Ekranı Yakalamak İçin Avuç İçi özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ