Mobil Uzman

S3 Mini Format Atma (Kolay Yöntem)

S3 Mini Format Atma (Kolay Yöntem)

Samsung cep telefonları özellikle Türkiye’de her yaş ve kesimden birçok insanın tercih ettiği bir telefon markasıdır. Kullanım kolaylığı sağlamasının yanında Android işletim sistemi ile çalışması da kullanıcıların en sevdiği özelliklere sahip Samsung cep telefonları bazı durumlarda kasılmakta, ısınmakta ve format atılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Biz de bu yazımızda SamsungGalaxy S3 modeline nasıl format atılır konusunu anlatacağız.

S3 Mini Format Atma

Format Neden Atılır

Mobil cihazlara format atılmasının sebebi; telefona virüs bulaşması ve cihazı virüslerden temizleme amacının yanı sıra uygulamaları çalıştırmada sıkıntı yaşanması, telefonun donması, ısınması ya da kendiliğinden aniden kapanması gibi durumlardır.

Birkaç adımlık işlem ile cep telefonlarına format atılarak telefonun eski hızına ve potansiyeline kavuşması sağlanmaktadır.

S3 Mini Nasıl Format Atılır

Samsung S3 Mini modelinde format atmak için öncelikle telefonu fabrika ayarlarına döndürmek gerekmektedir. Bununla birlikte telefondaki kişisel verilerin yedeklenmesi gerektiği de unutulmamalıdır. Aynı zamanda format atma işleminden önce cihazın şarjının %50’den fazla olması gerekmektedir.

Menü – Ayarlar – Yedekle ve Sıfırla – Fabrika Ayarlarına Sıfırla – Telefonu Sıfırla – Her Şeyi Sil adımlarını uygulamak en sağlıklı format atma yöntemidir. Ancak bunun yanı sıra bir başka yöntem daha bulunmaktadır. Bu yöntem ise; telefon açık haldeyken *2767*3855# numaralarını tuşlamak ve sonrasında gelen onaylama butonuna dokunmaktır. Bu işlem sonrasında format atma işlemi gerçekleşmeye başlamaktadır.

Fabrika ayarlarını sıfırlama işlemi bazı durumlarda Ayarlar kısmından yapılamamaktadır. Bu durumda ise aşağıdaki yöntemin uygulanması önerilmektedir.

S3 Mini Format Atma

Telefon kapalı durumdayken Sesi Yükselt ile Home tuşlarına aynı anda basılı tutarken Açma tuşuna da aynı anda basılmalıdır. Samsung logosu ekranda çıktığında ise Açma tuşunu basma işlemi bırakılmalıdır. Daha sonra Kurtarma ekranı açıldığında ise Sesi azalt tuşuna basılmalı ve Wipe Data – FactoryReset seçilerek Açma tuşuna basılmalıdır. Çıkan ekranda Yes seçilerek RebootSystemNow’a dokunularak Açma tuşluna basılmalıdır.

Bu işlemler doğru bir sıralama ile gerçekleştirildiğinde format atma işlemi de gerçekleştirilmiş olmaktadır. Böylece cep telefonunuz fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır. Her üç işlem öncesinde de kişisel bilgi ve verilerinizin yedeklenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ