Mobil Uzman

Rehberim Silindi, Nasıl Geri Getirilir, Nasıl Yüklenir (İphone-Android)

Rehberim Silindi, Nasıl Geri Getirilir, Nasıl Yüklenir (İphone-Android)

Herhangi bir nedenden dolayı silinen bir telefon rehberini geri getirmek amacıyla internette anlatılan onlarca yol var. Ne yazık ki bu anlatılan yollardan birçoğu silinen rehberi geri için yeterli olmuyor. Eğer telefon rehberi bir nedenden dolayı silinmiş ise telefonun model ve markasına bakılmadan Google ve Facebook gibi platformlara senkronize edilmiş mi diye bakmak gerekir. Eğer bu senkronizasyonlar yapılmamış ise ikinci yol olarak program veya yazılım kullanmak gerekecektir. Bunun dışında silinen rehberi geri getirmek için kullanılacak alternatif bir yol ne yazık ki yoktur.

Rehberim Silindi, Nasıl Geri Getirilir, Nasıl Yüklenir (İphone-Android)

İphone’da Silinen Rehberi Geri Getirmek

İphone telefonlarda silinen rehberi kurtarmak için İcloud’u kullanmak mantıklı bir hareket olacaktır. Eğer bir İphone kullanıcısı iseniz telefonunuzdan ayarlara buradan da İcloud’a gireceksiniz. Ardından kişiler seçeneğini kapalı değil ise kapatmanız gerekecek. Bu işlemden sonra ekranda belirecek olan uyarıya ‘’iphone’umda tut’’ demek gerekecek. Kişileri seçeneğini açık konuma getirdikten hemen sonra uyarı ekranını da ‘birleştir’ diyerek geri gönderiyoruz. Bu işlemler yapıldıktan sonra telefondan silinen rehber hiçbir eksiği olmadan yeniden telefonunuzda yerini alacaktır.

Android’de Silinen Rehberi Geri Getirmek

Bu yöntem android işletim sistemi kullanan telefonlarının hepsinde kullanılabilecek olan bir yöntem olarak görülür. Bu işlem için öncelikle bir bilgisayar yardımı ile Google gmail hesabına giriş yapılması gerekmektedir. Daha sonra sol üst köşede yazan gmail ikonu tıklanmalı be açılan panelde yazan ‘kişiler’ yazısına tıklanmalıdır. Burası telefon rehberlerinin yedeklendiği alandır. Bu işlemlerden sonra biraz önce açılan pencerede sol tarafta en altta ‘değişiklikleri geri al’ butonu seçilip, rehberin silinme zamanına göre bir zamanın belirtilmesi ve ardından onaylanması gerekir. Bu son işlemden sonra rehber geri getirme işlemi son bulmuş olacaktır. Geri yükleme işlemi bittiği zaman ekranın üst kısmında bir bildirim görüntülenir ve bildirim açılarak geri yükleme işleminin başarılı olduğu tekrar kontrol edilip işlemden emin olunabilir.

Android ve İphone işletim sistemli telefonlarda rehber geri getirme işlemleri yukarıda anlatıldığı gibidir. Ancak silinen telefon rehberini geri getirmek için kullanılan bir yöntem daha vardır. Bu yöntem Facebook aracılığı ile silinen rehberi geri getirme işlemidir. Herhangi bir program kullanılmadan rehberin geri getirilmesini sağlayan bu işlem herkesin kolayca yapabileceği basitlikte ve anlaşılabilir bir işlemdir.

Facebook İle Silinen Rehberi Geri Getirmek

Akıllı telefon kullanıcısı ve Facebook hesabına sahip olan kişilerin yararlanabileceği bu yöntemde ilk olarak Facebook hesabına kullanıcı tarafından giriş yapılması gerekiyor. Facebook hesabının sağ üst köşesinde alta doğru bakan bir ok olacaktır. O oka tıklanıp aşağıda açılan menüden ‘Facebook verilerinin kopyasını indir’ linkine tıklanmalıdır. Panelde yer alan ‘arşivi başlat’ seçeneğine tıklandıktan sonra Facebook hesabın şifresinin bir kez daha girilmesini isteyecektir. Bu şifrenin tekrar girilmesinden sonra rehber bilgileri bilgisayara Rar dosyası halinde inecektir. Bilgisayara inen bu Rar dosyasını. ‘ klasörden çıkart’ diyerek açıp içindeki index yazan yere tıkladıktan sonra Facebook hesabından tüm rehber bilgileri bilgisayara inmiş olacaktır.

Ancak dikkat edilmesi gereken nokta bilgisayara inen bu dosyanın içinde sadece rehber bilgileri değil yazışmalar ve küçük fotoğrafların da olduğunun bilinmesi gerektiğidir. Bu gibi şimdilik işinize yaramayacak dosyaların içinden rehber bilgilerinin kolayca bulunması ve tekrar kullanılması mümkündür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ