Mobil Uzman

PUBG Oyunu Android Cihazımda Kasıyor ! (Kesin Çözümü)

PUBG Oyunu Android Cihazımda Kasıyor ! (Kesin Çözümü)

PUBG Oyunu Android Cihazımda Kasıyor !

Son zamanların en popüler oyunlarından biri olan PUBG oyunu mobil sürümüyle de kullanıcılarına hizmet sunuyor. Ancak; oyuncuların birçoğu PUBG oyununda android cihazlarda kasma sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar. Cihazlarda kasma sorununun birçok nedeni olmaktadır. Bunlardan bir tanesi söz konusu akıllı telefonun bu oyunu kaldırabilecek kadar belleğinin ( RAM ) olmamasıdır. Dolayısıyla cihaz oyunu kasar.

PUBG oyununun cihazlarda kasma problemine yol açmasının diğer bir nedeni ise cihazda yeteri kadar hafıza olmaması durumudur. Hafıza durumu kasma sorununu arttırır. Elbette düşük bütçeli cihazlarda bu sorunun yaşanmasına neden olmaktadır. Zira genelde düşük bütçeli cihazlarda işlemci ve görüntü birimi kartları yüksek performanslı değildir. Bu yüzden oyunda FPS değerlerine ulaşılması mümkün olmaz. Tüm bunlar göz önüne alındığında eğer cihaz PUBG oyunu için yeterli ise bazı adımlar izlenerek kasma sorunu ortadan kaldırılabilir.

Belleği Temizleme ( RAM )İşlemi

Cihazlarda oyun oynanırken cihazın arka planında çalışmakta olan diğer uygulamalar belleği tüketir. Dolayısıyla, cihaz, PUBG Mobile için gerekli olan belleği sağlayamaz. Bu noktada; arka planda çalışmakta olan uygulamalar kapatılmalıdır. Söz gelimi; whatsapp, instagram, facebook, Messenger gibi uygulamalar. Bu uygulamalar toplamda 300 MB ile 400 MB arası RAM kullanımına sahiptirler. Bunlar kapatıldığında RAM’ da yer açılır. Eğer RAM’da yeteri kadar yer açılmazsa FPS değerleri düşük olacaktır. Bu da PUBG Mobile oyununda kasma sorununa neden olur. Bunun yanı sıra, cihazda bellek temizliği yapılarak cihazı PUBG Mobil oyununa hazırlamak gerekir. Bu adımlar izlendikten sonra PUBG Mobile oyunu hızlanır ve kasma problemi ortadan kalkar.

PUBG Oyunu Android Cihazımda Kasıyor !

Oyun Ayarları

PUBH Mobile kasma sorunu için ilk adım olan bellek temizleme işlemi yeterli olmadı ise o halde ikici adıma geçilir. Bu adım; oyunun ayarları ile ilgili düzenleme yapmaktır. PUBG Mobile ayarlarına girilir. Ayarlar, ” orta ” ya da ” düşük ” değerlere getirilir ve bu şekilde oyun oynanır. Bunu gerçekleştirebilmek için oyunun ayarlarına giriş yapıldıktan sonra ” Grafik Ayarları ” bölümüne girilir. Bu bölümde yer alan bütün seçenekler ” orta ” ya da ”düşük ” ayarlar şeklinde seçilir. Böylece grafik kartına yüklenmiş olan ağırlık hafifletilmiş olur. Bu işlem sayesinde PUBG Mobile oyununun kasma sorunu çözülmüş olur. Aynı zamanda yapılacak olan bu işlem ile cihazın oyun görüntü kalitesi değişebilir.

Batarya Değişimi

Cihazın bataryası birkaç yıl kullanıldıktan sonra bataryanın değişmesi şarttır. Zira batarya eskisi kadar güçlü değildir. Dolayısıyla, telefonda birçok soruna yol açtığı gibi kasma problemine de neden olur. Bataryası değişen cihazlar, neredeyse ilk günkü performanslarına ulaşırlar. Eğer cihazın bataryası eski ise batarya değişikliği ile kasma sorununu çözmek mümkün olacaktır. Bu noktada önemle belirtmek gerekir ki; değiştirilen bataryanın orijinal olması büyük önem taşır. Hem telefonun sağlığı hem de cihazın kasma sorununun bitmesi için orijinal batarya olması gerekir.

PUBG Mobile Güncelleştirme Yapmak

İzlenen bu adımlara rağmen PUBG Mobile oyunu cihazda kasma sorunu çıkarmaya devam ediyorsa o halde; güncelleştirme işlemi gerçekleştirilir. Telefonlarda en iyi oyunları sunmak amacı ile PUBG Mobile güncellemeleri yayınlanmaktadır. Bu güncellemeler, kasma sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ