Mobil Uzman

Play Store Güncelle, Google Play Store Güncelle (Kesin Çözüm)

Play Store Güncelle, Google Play Store Güncelle (Kesin Çözüm)

Mobil cihazların son yıllarda gelişmesi ve bu cihazlarda kullanılabilecek işletim sistemlerinin geliştirilmiştir. Birçok akıllı cihazda kullanılan işletim sistemi Android Google’ın bünyesindedir. Her geçen gün yeni uygulamaların geliştirmesi ve geliştirilen bu uygulamaların piyasaya sürülmesi, daha fazla alan ve daha sık güncelleme gerektirmektedir.

Google Play Store; Android işletim sistemi ile çalışan cihazlarda bulunan bir market. Uygulamalar, oyunlar, filmler, diziler, müzikler, dijital kitaplar ya da haber yayın aboneliklerini bulabileceğiniz bu markete; Android cihazlarda Store uygulaması, bilgisayarlarda play.google.com/store sitesi aracılığı ile ulaşılabilmektedir.

1 milyondan fazla uygulama içeren Google Play Store bazı durumlarda güncelleme gerektirebilmektedir. Bu durumda uygulamayı açamaz, herhangi bir oyun ya da uygulama indiremez ya da yükleyemez ya da indirme aşamasında olan bir uygulama takılı kalabilmektedir.

Play Store Güncelle, Google Play Store Güncelle (Kesin Çözüm)

Google Play Hizmetleri Güncelle

Google Play Hizmetleri; Android cihazlara otomatik olarak yüklenen ve cihazın yazılımsal ve donanımsal özelliklerini kusursuz çalışmasını sağlayan bir uygulamadır. Google Play Hizmetleri güncellemesi, cihazın daha hızlı ve uygulamaların sorunsuz çalışması için gerekmektedir.

Google Play Güncelleme Ayarları

Google Play aracılığı ile indirilen uygulamalar cihaz ayarlarından otomatik güncellemeyi etkinleştir seçeneği ile oyunlara ve uygulamalara gelen güncellemelerin sormadan güncellemesine izin verilebilmektedir. Ancak bazı cihazlar donanımsal ve yazılımsal olarak yetersiz kalabileceğinden güncellemeler isteğe bağlı da aktifleştirilebilmektedir. Bu durumda Google Play Store uygulamasına girilip sol üst kısımda butona dokunarak açılan pencerede uygulamalarım kısmına gelinmektedir. Burada hangi uygulama ve oyun güncellenmek isteniyorsa güncelle kısmına dokunarak işlem başlatılabilmektedir.

Google Play Store Nasıl Yüklenir

Google Play Store, Android cihaz ilk kez açıldığında yüklü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı durumlarda Google Play Store silinebilir ve bu tekrar yüklemek için mutlaka APK dosyasına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu işlem için de bilgisayardan indireceğiniz uyumlu APK dosyası Android cihaza kurularak Google Play Store’un tekrar yüklenmesi sağlanabilmektedir.

Google Play Store Açılmıyor

Google Play Store ya da Google Play Hizmetlerinin güncelleme aşamasında güçlü bir internet bağlantısına ihtiyaç vardır. Daha sonraki adı ise cihazın Ayarlar bölümünden Uygulamalar ve bildirimler – Tüm Uygulamaları Göster – Google Play Store’ a gelinmeli ve Depolama Alanı – Ön Belleği Temizle butonuna dokunulmalıdır. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra Google Play Uygulaması açılıp tekrar denenmelidir. Bu işlemler gerçekleştirildiği halde sorun çözülmüyorsa cihaz kapatılıp yeniden açılmalıdır.

Google Play Store İndir Ücretsiz

Android cihazdan Google Play Store silindiği zaman bilgisayar yardımı ile tekrar indirip telefona yüklemek mümkün olabilmektedir. Bu durumda play.google.com/store sitesinden ve Google Yardım bölümünden faydalanılabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ