Mobil Uzman

Plaka ile OGS HGS Borç Bakiye ve Ceza Sorgulama

OGS HGS bakiye sorgulama borç ve ceza sorgulama işlemlerini telefon üzerinden yapabilirsiniz. Araç plaka numarası ile bu işlemleri yapabilirsiniz.

Araçların köprü ve otoyollardan zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde geçmelerine yarayan  HGS ve OGS kartları  PTT veya bankalar aracılığı ile alınıp, araçların ön camına yapıştırılan bir uygulamadır. Hızlı Geçiş Sisteminin en önemli faydası araçların köprü ve otoyolları kullanırken zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde geçişlerini sağlar.  HGS ve OGS kartlarına yüklemiş olduğunuz bakiyeden geçmiş olduğunuz zaman ücret düşer.

HGS ve OGS Kart Nereden Alınır?

HGS ve OGS kart sahibi olmak için araç plaka bilgileri ve kimlik ile PTT veya anlaşmalı banka şubelerine başvurabilirsiniz. Ayrıca internet şubesi üzerinden yapılan kart başvurularıda vermiş olduğunuz adrese gönderilir.Otomatik Geçiş sistemi kartları araç plakanız ve adınıza düzenlenir.

HGS ve OGS kartları aracın ön cam kısmına gişelerin görebileceği bir yere monte edilir. Ön tarafa yerleştirilen kartlar HGS ve OGS tarafından rahatlıkla okunmaktadır.

OGS Bakiye Sorgulama

Cep telefonunuzdan kısa mesaj göndererek OGS bakiye sorgulama i yapabilirsiniz. Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek 8292  “OGSBAK bir boşluk PLAKA NUMARASINI” (arada boşluk bırakmayacak şekilde) yazarak kısa mesaj gönderdiğinizde OGS Bakiye bilgisi kısa mesaj olarak gelecektir. Fakat bu yalnızca Turkcell ve Turk Telekom kullanıcıları içindir. Eğer Vodafone kullanıyorsanız 05559448292 numarasına “OGSBAK bir boşluk PLAKA NUMARASINI” (arada boşluk bırakmayacak şekilde) yazıp göndererek OGS Bakiye bilgisini öğrenebilirsiniz.

OGS Bakiye Yükleme

Bakiye yükleme işlemi Vakıfbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası ve İş Bankası internet şubelerinden yapılabilmektedir. Ayrıca bu bankaların şubelerinden ve PTT şubelerinden OGS bakiye yükleyebilirsiniz.

HGS Geçiş İhlali Sorgulama

HGS geçiş ihlali sorgulama yapmak için buradaki siteye giriş yapıp üst tarafta bulunan Geçil İhlali Sorgula butonuna tıklayıp araç plaka numarası ile sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden HGS bilgilerine ulaşabilirsiniz.

HGS Online Bakiye Yükleme

Hızlı Geçiş Sistemi kartına bakiye yükleme işlemini online olarak yapabilirsiniz. Buradaki siteye girerek ePttAVM.com üzerinden, yaHGS ürünlerine bakiye yükleme işlemi yapabilirsiniz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. musa dedi ki:

    Siteyi çok beğendim. çok faydalı ve kullanışlı.

  2. Musa dedi ki:

    Plaka ile OGS bakiye sorgulama işlemi yapılıyor evet

  3. cengiz ayaz dedi ki:

    bu sayfada nereden sorgulama yapacağımı buladım sadece tahsilat var

BİR YORUM YAZ