Mobil Uzman

Paramanya Oyunu (Mobil Emlak Oyunu)

Paramanya Oyunu (Mobil Emlak Oyunu)

Tüm dünyada ilgiyle oynanan mobil oyunlar arasında popüler bir düzeyde karşımıza çıkmakta olan Paramanya oyunu, Türkiye’de de ilgiyle takip edilmektedir. Tamamen ücretsiz olarak indirilebilen bir mobil oyun olan Paramanya, mobil oyunlar arasında en çok tercih edilen ve tamamen Türkçe olarak tasarlanmış bir oyundur. Paramanya oyunu, her yaştan bireyin belirli bir harita üzerinden şehir satın alınma ve hakimiyet kurma şeklinde oynayabilecekleri pek çok özellik dahilinde karşımıza çıkmaktadır.

Paramanya Oyununda Amaç Nedir?

Paramanya oyunu Monopoly oyununa benzer bir şehir fethetme oyunu olmaktadır. Yalnız, Dünya ya da Türkiye haritaları doğrultusunda oynanabilme özelliği Paramanya’yı Monopoly’den ayırmaktadır. Bu bağlamda oyunun ilk amacı, istenilen haritalar üzerinden şehirleri fethederek şehirde bulunanlardan kira alma yoluyla tüm haritada egemenlik kurmaya çalışmaktır.

Aynı zamanda; Dünya ya da Türkiye Haritası üzerindeki önemli şehirleri satın alarak, satın alınan yerleri kiraya vermek de oyunun bir diğer amacı olmaktadır. Ayrıca, harita üzerinde yer almakta olan turistik alanların satın alınması da oyunun bir başka amacı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında satılan alınan yerler ile rakipleri iflas ettirme yoluyla da oyunu kazanabilmek mümkündür.

Paramanya Oyunu

Paramanya Oyunu Nasıl Oynanır?

Türkiye’yi ya da Dünya’yı şehir şehir gezerek ele geçirebilme keyfini sağlayabilmekte olan Paramanya oyunu, belirli oyun kuralları ve her adımda ve her bölümde değişen bölüm kuralları çizelgesi dahilinde oynanmaktadır. Takım olarak da oynanabilmekte olan Paramanya, iki ya da dört kişilik arkadaş grupları ile de oynanabilmektedir.

Oyun içerisinde yer alan karakter kartları, şans zarları ve güçlendiriciler satın alınarak oyunu daha da güçlendirebilmek mümkündür. Aynı zamanda Paramanya oyununda yer alan aksesuarlar da oyunu daha güçlü yönlendirebilmekte oldukça büyük bir pay taşımaktadır. Aksesuar satın alma yöntemi, oyunda avantaj sağlamak için de önemli olmaktadır. Bu avantajları; vergi muafiyeti ya da kira indirimi başta olmak üzere; rakip oyuncu arkadaşların nakit paralarının bir kısmını ele geçirme, zar kontrolü sağlayabilme, özel indirim kazanabilme, maaş arttırımlarını gerçekleştirebilme ve rakip oyuncu arkadaşları kendi oyuncu bölgesine çekebilme gibi birden çok avantaj dahilinde sıralayabilmek mümkündür. Sınıf sınıf kategorilere ayrılmış olarak sunulmakta olan aksesuarlar, satın alınarak ya da aksesuar yarışmaları dahilinde de elde edilebilmektedir.

Paramanya Oyunu En Hızlı Nasıl Kazanılır?

Paramanya oyunu içerisinde yer alan sıralı zafer yöntemi dahilinde oyunu kısa sürede kazanabilmek, rakip oyuncu arkadaşları yenebilmek ve oynarken eğlenebilmek oldukça mümkündür. Sıralı zafer yöntemi, dört kenardan oluşan oyun alanı üzerinden herhangi bir sıradaki alanı sırayla satın alarak satın alınan yerlere oyuncu kendi binalarını yerleştirebilmektedir. Ayrıca, şehir satın alınan yerler için şehir simgeleri yerleştirilmesi de diğer oyuncu arkadaşların satın alınan bu alanları almasını engelleyebilmektedir. Böylelikle, Paramanya oyununda kısa sürede zafer kazanımları elde edilebilmek ve şehir şehir gezerek rakipleri geride bırakabilmek mümkündür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ