Mobil Uzman

Numara Nasıl Gizlenir? (Turkcell-Vodafone-Türk Telekom)

Numara Nasıl Gizlenir? (Turkcell-Vodafone-Türk Telekom)

Son yıllarda cep telefonu kullanımının artması ile birçok kişi telefon numaralarını farklı nedenlerle gizlemek istemektedir. Telefon numaraları; telefon markaları ve operatörlerde farklı yöntemlerle gizlenebilmektedir. Kullanıcıların telefon numaraları gizlemek istemelerinin birçok sebebi olabilmektedir. Herkesin telefon numarasını öğrenmesini istemeyen, tanımadıkları kişi ve kurumlardan çağrı almak istemeyen kişilerin daha çok başvurduğu telefon numarası gizleme hizmeti CLIP/CLIR hizmeti içerisinde dahildir.

Numara Nasıl Gizlenir?

Numara Nasıl Gizlenir? Vodafone

Vodafone kullanıcıları arama gerçekleştirdiklerinde telefon numaralarının karşıdaki kişi tarafından görülmelerini istemediklerinde CLIP-CLIR hizmetinden faydalanabilmektedir. Vodafone bu hizmete kullanıcılarının ulaşmaları için Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ya da SMS üzerinden işlem yapabilmelerine olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda tek seferlik numara gizleme işlemi yapabilmek için #31# tuşlamak da yeterli olmaktadır.

Numara Nasıl Gizlenir? Avea

Avea kullanıcıları için de numara gizleme işlemi diğer operatörlerde gerçekleştirilen işlemlere benzemektedir. #31# tuşlaması Avea kullanıcıları için de geçerli olmakla birlikte Avea müşteri servisini arayarak da kalıcı olarak CLIP/CLIR işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Numara Gizleme Açma

Numara gizleme açma işlemi her cep telefonu kullanıcısının en az bir kez ihtiyaç duydukları bir işlemdir. Bununla birlikte numara gizleme işleminden sonra numaranın tekrar görünür kılınması işlemi de kullanılan operatörün müşteri temsilciliklerine ya da online servislerine başvurularak gerçekleştirilmektedir.

Numara Gizleme Samsung

Numara gizleme işlemi genellikle operatörler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ancak bazı Samsung kullanıcıları operatörlere başvurmaya ihtiyaç duymadan da cihaz üzerinden numara gizleme işlemini gerçekleştirebilmektedir. Cihazın Ayarlar kısmından Çağrı Ayarları bölümünden gerçekleştirilen numara gizleme işlemi yine aynı kısımdan numaranın görünür kılınması sağlanabilmektedir.

Turkcell Numara Gizleme Açma

Turkcell kullanıcıları telefon numaralarını gizlemek istediklerinde arama gerçekleştirecekleri numarayı tuşlamadan önce #31# yi tuşlamaları gerekmektedir. Telefon numaralarını gizleme işlemini sonlandırmak için ise sonraki aramada herhangi bir tuşlama ya da sisteme gerek yoktur. Aynı zamanda kalıcı olarak numara gizleme işlemini gerçekleştirebilmek için ise cihazlarının Ayarlarım – Çağrı Ayarlarım kısmından numara gizleme ya da gösterme butonundan ayarlama yapabilmektedir.

Vodafone Numara Bilgilerini Gizleme

Vodafone kullanıcılarının numara bilgilerini gizleme işlemi diğer operatörlerde olduğu gibi basit bir sistem içermektedir. Hem cihaz üzerinden hem de operatörler aracılığı ile gizlenen numaraların herhangi bir şikayet durumunda açıklanacağı ise unutulmaması gereken bir bilgidir.

Numara Nasıl Gizlenir?

#31# Numara Gizleme İptali

#31# çevrilerek numara gizleme işlemi bir defaya mahsus olarak kullanılmaktadır. Sonraki aramada #31# kare çevrilmiyor ise numara görünür kılınacaktır.

Lenovo Numara Gizleme

Lenovo kullanıcıları da numara gizleme adımını diğer cihazlarda da olduğu gibi Ayarlar bölümünden Çağrı Ayarları bölümüne gelerek gerçekleştirebilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ