Mobil Uzman

Nokia 9 Özellikleri, Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Nokia 9 Özellikleri, Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Nokia 9 Telefonunun Genel Özellikleri ve Fiyatı

Henüz yeni bir telefon olan Nokia 9 genel özellikleri itibariyle telefon alıcılarının dikkatini yüksek seviye çekecek oranda donanımlı bir telefon olarak görülmektedir. 6.01 inçlik ekran boyutu ile birlikte sadece video izlerken değil film izleyip story atarken de keyfi ikiye katlayan büyük bir ekran stilin sahiptir. Ekran çözünürlüğü de bir önceki versiyonlarına oranla çok daha işlevli olan bu telefonlarda video takipleri yapmak, Youtube’dan klip izlemek ve fotoğrafları çok daha net bir şekilde çekmek mümkün hale getirilmektedir. Çizilmeye dirençli camı sayesinde ekstra bir korumaya ya da kılıfa gerek duyulmadan minimal ve sade tasarımına dayanılarak kullanılabilir.

Düşme ve sürtünme gibi maddesel faktörlerde camlarının çizilme ihtimalleri son derece düşüktür. Bu açıdan bakıldığında da kullanıcılarına güvenli kullanım modelleri arz etmektedir. Multi touch ayrıcalığı da Nokia 9 sahiplerine sunulmaktadır. Kapasitif ekran vasıtasıyla birlikte ekran özellikleri son derece gelişkin bir mertebeye çıkarılan bu telefon modellerinde renk ayısı 16 milyon olarak belirtilmektedir. 16 milyon farklı tonda bulunan renk ile birlikte telefon fotoğrafçılığına ilgi duyan tüm kişilerin her türdeki talepleri de anında karşılanmaktadır. Bununla birlikte halihazırda telefon ile çekilen fotoğrafları bu sınırsız renk seçenekleri ile birlikte düzenlemek, renkliden siyah beyaza çevirmek de mümkün hale getirilmektedir

Nokia 9 Özellikleri, Fiyatı, Kullanıcı Yorumları

Nokia 9 Batarya Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

3900 MaH kapasiteli batarya kapasitesi ile birlikte Nokia 9 uzun süreli kullanımlara açık bir telefondur. Şarjı maksimum seviye çıkartıldığı takdirde bir gün içerisinde kapanma ya da şarj alarmı verme gibi olumsuz etkilere tamamen kapalıdır. 3G’de konuşma süresi 24 saat olup kullanıcıların rahat rahat konuşmasını teşvik edici bir bütünlüktedir. Bununla beraber 565 saat bekleme süresi de ayrı bir avantaj olarak ayrıntılar içerisinde kendini göstermektedir. Video oynatma süresi 12 saat olan bu telefonlarda kablosuz şarj etme özellikleri de bulunmaktadır. Batarya özellikleri içerisinde ekstra olarak belirtilen unsurlara göre hem hızlı şarj hem de kablosuz hızlı şarj imkanları da mevcuttur. Sadece otuz dakikada yüzde altmış oranında şarjları dolan bu telefonlar kullanıcılarını bu yönde de refaha erdirmektedir.

Nokia 9 Kamera Özellikleri

Hızlı odaklanma ile birlikte fotoğraf çekme keyfini profesyonel noktalara taşıyan Nokia 9 telefonu aynı zamanda loş ortamlarda flaş desteğini geliştiren özel bir tasarım gücüne sahiptir. Önceki modellerde çok daha silik ve netlik ayarı bozularak çekilen fotoğraflar bu telefon ile birlikte çok daha kaliteli ve net fotoğraflara dönüşmektedir. Hızlı olmasının yanı sıra otomatik odaklama yapılması da fotoğraf çekme kalitesini direkt olarak olumlu bir şekilde etkilemektedir.

Panorama ve perde hızı gibi seçenekler de telefonların bu son modellerine eklenmiş özellikler arasındadır. İkinci ve arka kameralara getirilen yeni özellikler de telefon sahiplerini birçok açıdan tatmin ve mutlu etmektedir. Optik zoom 4x olarak belirlenirken optik görüntü sabitleme ve de telephoto gibi ayrıcalıklar da arka kameralarda bulunmaktadır. Üçüncü arka kamera da Nokia 9 telefonlarında mevcuttur ve her daim kullanıma açıktır. Ön kamerada sanal flaş seçeneği ile birlikte loş ortamlarda bile billur ve nitelikli fotoğraflar çekip onları arşivlemek mümkün olmaktadır. Nokia 9 telefonları uygun fiyatları ve taksitlendirme seçenekleri ile birlikte potansiyel alıcılara sunulmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ