Mobil Uzman

Nedir Bu Facetime? Facetime Ücretlimi?

Nedir Bu Facetime? Facetime Ücretlimi?

Facetime uygulaması Apple markasının geliştirdiği iPhone, Mac, iPod touch gibi cihazlarda kullanılabilen görüntülü arama yapılabilmeye olanak sunan bir uygulamadır. Wifi ya da operatörler tarafından sunulan mobil ağ hizmetleri ile kullanılabilen Facetime uygulaması; kullanıma göre ücretlendirilmektedir. Farklı operatörlerin farklı paketleri ve ücretlendirme sistemleri bulunmaktadır ve Facetime uygulamasının kullanımına göre ücret belirlemek zordur. IOS işletim sistemi ile çalışan telefonlarda kullanılan Facetime; Wifi bağlantısı yardımı ile kullanıldığı taktirde herhangi bir ücret ödenmesine gerek yoktur. Ancak mobil veri kullanıldığı zaman paket aşımı söz konusu olduğunda ücret ödemek gerekebilmektedir.

Nedir Bu Facetime? Facetime Ücretlimi?

Facetime Etkinleştirme

Birçok kullanıcı Facetime uygulamasını etkinleştiremediğinden ya da etkinleştirme sırasında hata ile karşılaşmalarından yakınmaktadır. Bu sorun; mesajlar bölümünden iMessage ve Facetime uygulamasından Facetime’ın kapatılmasından sonra cihazın yeniden başlatılması ile çözülmektedir. Cihaz yeniden başlatıldığında karşılaşılan hata büyük ölçüde çözülebilmektedir.

Facetime Yok

Apple cihaz kullanıcılarının bir bölümü ise Facetime uygulamasını bulamamaktadır. Bunun için sorulması gereken ilk soru cihazın Facetime uygulamasını destekleyip desteklemediğidir. Aynı zamanda unutulmamalıdır ki; Birleşik Arap Emirlikleri’nden emin edilmiş cihazlarda Facetime uygulaması kullanılamamaktadır. Cihazın Facetime uygulamasını destekliyorsa IOS sürümünü güncellemek de Facetime uygulamasının bulunmasını yardımcı olmaktadır.

Facetime iPhone

Iphone cihazlarda Facetime uygulamasını kullanmak için Ayarlar – Genel – Sınırlamalar bölümünden Facetime ve Kamera birimlerini etkinleştirmek gerekmektedir. Sınırlamalar birimi aktif haldeyken Facetime uygulamasını kullanmak mümkün değildir.

Facetime Ücretlimi

Facetime uygulaması ücretsizdir ancak mobil veri aracılığı ile yapılan görüşmeler sırasında kota aşımı yaşandığı internet paketi kota aşımı faturalandırılmaktadır. Bu nedenle Facetime uygulamasının; Wİfi ağ üzerinden kullanıldığından emin olmak gerekmektedir.

Facetime Nasıl Yüklenir

Sınırlamalar birimi pasif hale getirildiği halde Facetime uygulaması kullanılamıyorsa IOS sürümünün güncellenmesi gerekmektedir. Bununla birlikte cihazın iTunes ya da iCloud aracılığı ile yedekleme işlemi gerçekleştirildikten sonra cihazın geri yüklenmesi de Facetime uygulamasını kullanılabilir hale getirmektedir.

Nedir Bu Facetime? Facetime Ücretlimi?

Facetime Nedir

Facetime Apple cihaz kullanıcılarının görüntülü arama yapmasına olanak sağlayan bir uygulamadır. Günümüzde birçok kullanıcı Facetime uygulaması aracılığı ile görüntülü konuşma gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte Facetime hem kişisel hem de iş yaşamında yoğun olarak kullanılmakta olan bir uygulamadır.

Facetime İndir

Facetime AppStore’dan kolayca indirilebilmesine rağmen birçok kullanıcı bu konuda zorluk çekmektedir. Bunun nedeni IOS sürümünün eski ya da cihazın Facetime uygulaması kullanımına izin vermeyen bir ülkeden alınmış olması olabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ