Mobil Uzman

Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum Sorunu (Çözümü)

Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum Sorunu (Çözümü)

Teknolojik eşyaların ve internetin gelişmesi sonucu insanların hayatları kolaylaşmaktadır. Kullanılan elektronik cihazlar ve internet üzerinde birçok işlem kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Sosyal medyaya erişim, bilgi araştırma, iletişim ve daha birçok konu üzerinden kişiye yardımcı olabilmektedir. İnternetin bu tür mobil cihazlara taşınması sayesinde teknoloji daha çok gelişme sağlamıştır. Mobil cihazlar üzerinde günümüz internet gelişimi üzerinden iki tür erişim sağlanmaktadır. Wİ-Fİ ve veri internet kullanımı olarak adlandırılan bu iki internet erişimi sayesinde mobil cihaza sahip kişiler kolaylıkla internet ortamına giriş yapabilmektedirler.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum Sorunu (Çözümü)

Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum Sorunu İnternet Erişimi

Mobil cihazlara tanımlanan iki tür erişim türü bilinmektedir. Wİ-Fİ ve mobil veri olarak adlandırılan bu tür erişim noktaları arasında farklılıklar mevcuttur. Wi-Fi belirli bir internet taşıyıcısından mobil cihazlara tanımlanan internettir. Belirli bir bölge içerisinde erişim sağlanmaktadır. Teknolojik gelişmeler ile Wİ-Fİ kullanım alanı genişletilmekte ve internet sağlayıcısına bağlanan kişiler çoğaltılmaktadır. Aynı zamanda internet hızı üzerinde de çeşitli gelişmeler yaşanmaktadır. Mobil veri adı verilen internet sağlayıcısı ise bireyin kullandığı telefon operatörü bireye tanımladığı internettir. Bu iki internet sağlayıcısının kolaylıklarının yanında bazen belirli sıkıntılar da ortaya çıkabilmektedir.

Mobil veri üzerinde oluşan belirli sorunlar sonucu mobil cihaz sahipleri internet erişimini sağlayamamaktadır. Günümüz içerisinde birçok türde gelişmiş telefonlar üretilmektedir. Bu üretilen telefonların yanında eski türdeki telefonların kullanımları hala devam etmektedir. Mobil veri internet sağlayıcısı üzerinde yaşanan internet sorununu temel nedenlerinden birisi de mobil cihaz ile mobil verinin uyumlaştırılamamasıdır. Bu uyumsuzluk mobil cihaz üzerinde tanımlanan operatör ve mobil veri ayarlarından kaynaklanabilmektedir. Telefon üzerindeki gelişmeler sayesinde bu sorun kolaylıkla çözümlenebilirken, eski sürüm telefonlarda bu kurulum genellikle manüel olarak yapılmaktadır.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum Sorunu Çözümleri

Mobil cihaz üzerinde yaşanan internet sorunu genellikle cihazdan kaynaklıdır. Birbirine mobil cihaz tarafından tanımlanamayan mobil veri ve operatör ayarları sonucu internet erişimi kurulamamaktadır. Cep telefonları içerisinde APN adı verilen bir bölümde internet bağlantısı kurulmaktadır. APN adı verilen bu bölüm değiştirilirse ya da tamamen telefon verileri içerisinden silinirse internet erişim sorunu ortaya çıkmaktadır.

Telefon üzerindeki internet erişimini sağlayan bu nokta dikkat edilmeli ve ayarları doğru ayarlanmalıdır. Ayarlanmalar bireyin kullandığı telefon operatörü üzerinden belirlenmektedir. İnternet üzerinden erişilen APN ayarları ile telefon tekrar düzenlenmelidir. Bu tür sorunların en kısa çözümü ise uzman bir telefoncuya ulaşılmasıdır. Operatör ayarlarının yanlış bilgiler doğrultusunda telefona işlenmesi daha fazla sorunlara yol açabilmektedir. Yanlış girilecek bilgiler ya da eksik bilgiler doğrultusunda erişilmek istenen internet yine erişime kısıtlı olmaktadır.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum Sorunu Dikkat Edilmesi Gerekenler

Belirlenen internet aksaklıklarının çözümleri noktasında SIM kart kontrol edilmelidir. Eski sürüm olan SIM kartlar internet erişimini algılayamayacağından internet sorunu çözümlenememektedir. SIM kartın telefona takılma yerini kontrol edilmelidir. SIM kartın yerine tam ve doğru şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. SIM doğru ve tam bir şekilde yerleştirilmiş ve internet ayarları tamamlanmış ise telefon üzerindeki bir aksaklık nedeni ile internet bağlantısı kurulamıyor olabilmektedir. Kişinin kullandığı operatör üzerinden bu konu ile ilgili bilgi ve yardım alması kolay şekilde çözüm sağlayabilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ