Mobil Uzman

Meizu Pro 5 Fiyatı ve Özellikleri

Meizu Pro 5 Fiyatı ve Özellikleri

Çinli bir şirket olan Meizu akıllı telefon pazarına taklit cihazlar ile girmesine karşın kısa süre içinde çok hızlı bir şekilde büyümeyi başararak sektörde kendine bir yer edindi . Bu hızlı büyüme firmanın iyi donanım ve uygun fiyat politikasının bir sonucu olarak değerlendirilebilir.

Meizu’nun üretmiş olduğu telefonlar toplama olarak tabir edilen şekilde yapılıyor. Yani telefonda yer alan tüm malzemeler farklı firmalardan temin ediliyor. Fakat Meizu topladığı donanımların en iyi firmalardan olması konusunda çok hassas davranarak ürettiği modellerin kaliteli olmasına özen gösteriyor. Bu telefonlardan amiral gemi olarak bahsedebileceğimiz olan model ise Meizu Pro 5 olarak ön plana çıkıyor.

Meizu Pro 5 Fiyatı ve Özellikleri

Meizu Pro 5 Özellikleri

5,7 inç Full HD ve Gorilla Glass teknolojili ekran, 2,1 GHz 8 çekirdekli işlemci, USB Type-C giriş ve metalik gövde, 32 GB dahili hafızalı modelde 3 GB 64 GB dahili hafızalı olan modelde 4 GB ram, 21 MP sony sensörlü arka kamera, 5 MP ön kamera gibi özellikler bu telefonda ilk göze çarpan özelliklerdir.

Bu telefonda en dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de işlemcisidir. İşlemci tercihini Samsung’un yüksek düzeyde performans sunan Exynos 7420 modelinden yana kullanana Meizu, bu işlemcinin kullanıldığı telefonlardaki gösterdiği performansı dikkate alarak seçmiş gibi görünüyor. Meizu Pro 5’in kamerası incelendiğinde Sony üretimi bir kameranın kullanıldığı görülüyor. Zaten başarılı performanslara daha önce imza atmış olan bu kameraların yine harika bir iş çıkarttığı görülebilir. Arka tarafta kullanılan bu kamera sayesinde 0,17 saniye gibi kısa bir sürede odaklanma sağlanabiliyor. Ön kameranın çözünürlüğü ise 5 MP gibi bir özelliğe sahip ve aynı zamanda Full HD bir kayıt yapılmasına olanak sağlıyor.

Telefonun bataryası incelendiğinde 3050 mAh kapasiteli bir batarya ile karşılaşılıyor. Aynı zamanda b u batarya çıkarılamayan bir özelliğe sahiptir. Ram özelliği açısından ise meizu kullanıcılarına 2 farklı hafızalı modelde 2 farklı ram olanağı sunuyor. 64 GB olan modeli ile 32 GB olan model arasında sadece 50 dolar gibi bir fark olması ise bekleyenlerini mutlu edecek bir fark gibi görünüyor.

Meizu Pro 5 Fiyatı

Meizu’nun resmi tanıtımında söylenilmiş olan fiyatlarına göre 32 GB hafızaya sahip olan modelin 440 dolar, 64 GB hafızaya sahip olan modelin ise 490 dolar olacağı belirtilmiştir. Eğer Türkiye’de bu fiyatın hangi aralık bandında olacağını söylemek gerekirse bunun, 1.500 ile 1.800 Türk Lirası dolaylarında bir fiyat aralığında olacağı tahmin edilebilirdir.

Meizu Pro 5 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Meizu Pro 5’in ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı durumu tam bir muamma iken önceki model telefonların lansmanından sonra ne kadar sürede ülkemizde geldiği değerlendirildiğinde Meizu Pro 5’in birkaç ay içinde ülkemizde kullanıcılar ile buluşturulacağını söyleyebiliriz.

Tüm özellik ve donanımlar değerlendirildiğinde bu telefonun fiyatına göre göz doldurucu bir performansa imza attığı çok rahat söylenebilir. Samsung ve Sony patentli parçaların kullanılması da kullanıcıların bu telefona olan güvenini bir kat daha arttırmasına neden olmuş. Bataryasının tatmin ediciliği ile birlikte tahmin edilen fiyatlarda ülkemizde satışa sunulacak olan telefon teknolojiyi yakından takip eden çoğu kimse tarafından tercih edilecek ve tavsiye edilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ