Mobil Uzman

LoL Ne Demek?

LoL Ne Demek?

Teknolojinin gelişmesi, teknolojik cihazların yaşamın her alanında artık bizimle olması sonucu iletişim, öğrenme ve eğlence kaynaklarımız da değişmiş durumda. Durum böyle olunca; bilgisayar oyunlarının gelişmesi, oyun dünyasının her türlü iletişim ağından ve geliştirilen teknolojik cihazlardan yararlanması yadsınamayacak kadar önemli bir hale geliyor. Her yaştan ve toplumun her kesimin insanın büyük bir zevkle ve hayranlıkla oynadığı oyunlardan biri de LoL.

LoL yani League of Legends; Riot Games tarafından geliştirilen ve online oyun dünyasının yapıtaşı konumunda olan oyunlardan biridir. 2009 yılında piyasaya sürülen LoL; hikayesindeki birçok karakter ve olaylar zinciri ile oyuncuyu adeta hikayenin bir parçası ve yönlendiricisi konumuna getiriyor.

LoL Ne Demek?

LOL Oynamak Ne Demek?

LoL oynamak ne demek? sorusunun cevabı ise; sistem özellikleri bakımından LoL oyununu kaldırabilecek bir bilgisayar ve internet ihtiyacının karşılanması durumunda oyuncuların saatlerini geçirdiği, oyun sırasında sohbet edebildiği bir uğraş olarak verilebilir.

LoL; internet dünyasında birden fazla anlam içerse de soru olarak; LoL ne demek? oyunların arasında online olarak oynanabilen ve turnuvalar düzenlenebilen bir bilgisayar oyunudur.

Efsaneler Ligi olarak Türkçeye çevrilen oyun adeta efsane karakterler içeriyor ve büyük bir oyun keyfi yaşatıyor. Kısaca LoL olarak adlandırılan oyun; aynı zamanda e-spor alanında da sıklıkla isminden bahsettiren nitelikte.

Fiziksel ya da sanal olsun her alanın kendine özgü bir jargonu ve konuşma biçimi bulunuyor. Bilgisayar oyunları dünyasında da her oyun için doğal bir şekilde oluşmuş jargon ve argo literatürü var. LoL atmak ise; kısaca LoL oynamak demektir aslında. Özellikle genç insanların oynadığı bir oyun oyun olan LoL oyunu; bazı kimseler tarafından sanal ortamdaki davranış biçimlerinden gülmeyi ifade etmesi ile karıştırılmaktadır.

LoL oyunu Türkiye’de de büyük ilgi ile takip edilen ve oynanan oyunlar arasında. Durum böyle olunca farklı forumlar ya da sosyal medya mecralarında gruplar oluşturuluyor ve oyun hakkında konuşmalar ve paylaşımlar gerçekleşiyor. Karakterlerin davranışlarından tutun kostümlerine kadar her şeyin ilgi çekici olması bu noktada büyük bir kitleye ulaşmasını sağlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ