Mobil Uzman

KYK Wifi Çıkış Yapma Oturum Açma ve Şifre Alma

KYK Wifi Çıkış Yapma Oturum Açma ve Şifre Alma

Wifi KYK çıkış yapma sorunu ile karşılaşanlar için bu yazımızı paylaştık. KYK çıkış yapamıyorum, nasıl yapabilirim?

Wifi KYK çıkış yapma işlemi için hem oturum açma hem de farklı problemlerin çözümünü bu yazımız da anlatacağız. Sitemizde özgün ve güncel bilgilere yer verdiğimiz yazılar da her türlü konu hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Sitemiz içerisinde yayınlanan yazılardan veya kyk.gov.tr adresinden bilgi alabilir ve kolayca giriş yapabilirsiniz.

KKY Wifi Çıkış Yapma

KYK Wifi‘den çıkış yapamıyorsanız  Wifi’ye bağlı bulunduğunuz yurdun Wifi çekim bölgesine gidin. Daha sonra KYK wifi çıkış yapma linki olan wifi.kyk.gov.tr adresine giriş yapın. KYK Wifi çıkış yapma sayfası üzerinden Çıkış düğmesine tıklayıp çıkabilirsiniz.

KYK Wifi Şifremi Unuttum, Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

KYK wifi şifrenizi unuttuysanız, şifrenizi nasıl sıfırlayacağınızı bilmiyorsanız en kolay çözüm şifrenizin sıfırlanması talebi ile idareye başvurmaktır. Çünkü bilindiği üzere kyk wifi şifresi ne e-devlet üzerinden ne de wifi üzerinden değiştirilmesi mümkün olmayan bir hadisedir.

Şifrenizi unutursanız problemi idareye bildirdiğiniz zaman idare şifrenizi sıfırlama işlemi gerçekleştirir. İdare tarafından size verilen şifre ile panele giriş yaptığınız da sizde şifreyi değiştirmenizi isteyecektir. Karşınıza gelen ekrandan kullanmayı düşündüğünüz şifreyi girerek kyk wifi’sini kullanmaya başlayabilirsiniz.

KYK Wifi Çıkış Yapma Oturum Açma ve Şifre Alma

KYK Wifi Giriş Ekranında ‘Kullanıcı Aktif Değil’ Hatası Geldiğinde Ne Yapmam Gerekiyor?

KYK wi-fi sistemine giriş yapmak istediğinizde karşınıza bazen kullanıcı aktif değil hatası gelebilir. Bu karşınıza gelen hataların bir çok sebebi vardır. Kyk wifi yi herhangi bir problem meydana gelmeden kullanıyorken birden bire bu hata ile karşılaştıysanız aylık kullanım kotanızı bitirmiş olabilirsiniz. Kota dolum işlemlerinde idareye başvuru yapıp hesabınızın tekrar aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz. Fakat hesabınız ay sonuna doğru afkifleşebilir.

KYK yurduna yeni kaydolduysanız eğer ve e-devlet üzerinden almış olduğunuz şifre olmasına rağmen hala ‘kullanıcı aktif değil’ hatası veriyorsa e-devlet üzerinden yapılan işlemlerde bir problem yaşanıyor olabilir. İlk işlem olarak bunu kontrol etmeniz gerekir. Bu işlemleri yaparken hata olmadığınıza kesin olarak eminseniz direk olarak idareye başvurup durumu açıklayabilirsiniz.

KYK Wifi Giriş Hakkınızı Doldurdunuz Hatası İle Karşılaşınca Ne Yapmanız Gerekir?

KYK wifi’sine giriş yapmaya çalıştığınız da maksimum giriş hakkınızı doldurdunuz veya aynı anda bir çok cihazda giriş yapamazsınız hataları ile gün gelir karşılaşma ihtimaliniz olabilir. Bunun ilk olarak ana sebebi kullandığınız farklı cihazlardan çıkış yapmamış olmanızdır. Kullandığınız farklı cihazlardan çıkış yapmamanız durumunda o işlem sistem de hala aktif olarak görülmektedir. Gün içerisinde 4 saat boyunca bu problem ile karşılaşırsanız beklemenizi ve wifi bağlantınızı kesmenizi tavsiye ederiz.

Farklı cihazlardan çıkış yaptığınıza büyük bir ihtimal emin oluyorsanız bilgilerinizi bir başkası kullanıyor olabilir. Böyle bir durumda acil bir şekilde şifrenizi yenilemeniz gerekmektedir.

KYK Wifi DNS Adresi Çözümlenemiyor Hatasında Ne Yapmak Gerekir?

DNS veya IP değiştirme için herhangi bir program, uygulama veya yazılım kullanıyorsanız mutlaka devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Cihazınızı tekrar başlattıktan sonra herhangi bir problem kalmayacaktır.

Önceki yazılarımız da çoğu kez dile getirmiştik. DNS adresi veya IP değiştirme işlemi denemeniz durumunda kyk wifi bağlantınız da sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle DNS değiştirme veya Proxy, VPN tarzı yazılım araçlarını kullanmamanız gerekir.

KYK Wifi Bağlantısında Beklenmeyen Bir Hata Oluştu Uyarısı Geldiğinde Ne Yapmak Gerekir?

 KYK ağına giriş yapabilmek veya çıkış yapabilmek istediğiniz durumlarda arada sırada bu hata ile karşılaşma ihtimaliniz vardır. Wifi Bu işleme özellikle akşam saatlerine yakın zaman içerisinde rastlama olasılığınız oldukça yüksektir. Alt yapı genelinde yapılan çalışmalar ve yoğun saatler olarak geçen o zaman aralığında bu sorunla karşılaşmanız oldukça doğaldır. Bu işlem ile ilgili yapabilecekleriniz de sınırlıdır.

Kullandığınız güncel internet tarayıcısını kablosuz erişim noktalarına oldukça yakın bir konumda giriş ve çıkış işlemini tekrar tekrar deneyebilirsiniz. Unutulmaması gereken en önemli konu ise; bu problem tek başına bir sorun değil bütün olasılıkları da devre dışında bırakma yöntemi olarak değerlendirilir.

KYK Wifi’de Zaman Aşımı Hatası İle Karşılaşıldığında Ne Yapılması Gerekir?

Ekranda oturumunuz zaman aşımına uğradı, lütfen ana sayfaya dönerek sisteme tekrar giriş yapınız hatası ile karşılarşırsanız ile yapmanız gereken işlem doğrulama sayfasına gidip tekrar giriş yapmayı denemektir.

Bu işlem için ana sayfa butonuna tıkladığınız da eğer herhangi bir işlem gerçekleştirme belirtisi görünmüyorsa yapılması gereken belirtilen doğrulama sayfasını tarayıcınız da yeniden açmaktır. KYK portal doğrulama sayfasının linki; https://wifi.kyk.gov.tr adresinden bu doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız bu sayfa sadece KYK wifi ağına bağlanmış olan cihazlarda gerçekleştirilmektedir.

KYKNET Aracılığı İle Gelen Yurt Bilgisi Wifi Sisteminde Eşleşemedi Hatasının Çözümü İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

KYKNET ile gelen yurt bilgisi eğer ki wifi sisteminde eşleşemedi hatası veriyor ise; bunun nedeni KYKNET sisteminde yurt, oda bilgilerinin sisteme yanlış girildiğindendir.

Bu eşleşemedi hatası ile karşılaştığınız durumlar da tek yapmanız gereken doğru yurt, blok ve oda seçimi için başvuru yapmaktır. Bu başvuruyu gerçekleştirmek için idareye başvurmanız gerekmektedir. Sonuç olarak yurt yönetimi sizi gereken yardımı sağlayacaktır ve bu hatayı da böylece düzeltmiş olacaksınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yaren dedi ki:

    “https://wifi.kyk.gov.tr ” adresine girdiğimde beni direk GencizBiz sayfasına yönlendiriyor, bununla ilgili çözümünğüz var mı?

BİR YORUM YAZ